کد خبر: 105998 A

بعد از قطع رابطه کاری و به جهت تسویه حساب شخصی اقدام به خرید شارژ تلفن همراه کرده و آن‌ها را خودم و یا دوستانم استفاده می‌نمودیم و از کرده خود پیشمان هستم.

ایلنا: رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی از شناسایی عامل برداشت‌های غیر مجاز بانکی در تبریز خبر داد.
به گزارش ایلنا محمد قاسملو گفت: فردی با ارائه شکوائیه‌ای اعلام داشته که از حساب بانکی وی به صورت غیر مجاز برداشت شده است موضوع با اخذ اظهارات شاکی و انجام استعلامات لازم از بانک‌ها پیگیری و برابر جواب استعلامات مشخص شد که از طریق یک فقره شماره تلفن همراه اول اقدام به خرید چندین فقره شارژ شده است.
وی ادامه داد: بعد از تحقیقات به عمل آمد متهم شناسایی و به این پلیس احضار و به جهت آگاهی از اطلاعات رایانه‌ای در ابتدا منکر قضایا بوده که با ارائه مستندات فنی به بزه اتهامی اعتراف و اعلام داشت که به عنوان شاگرد در کفاشی شاکی مشغول به کار بوده و بنا به دلیلی با وی قطع رابطه کرده و از طرفی با توجه به اینکه چندین مورد شاکی با در اختیار گذاشتن مشخصات بانکی خود، درخواست انتقال مبالغی به حساب دیگران را داشته، بنده بعد از قطع رابطه کاری و به جهت تسویه حساب شخصی اقدام به خرید شارژ تلفن همراه کرده و آن‌ها را خودم و یا دوستانم استفاده می‌نمودیم و از کرده خود پیشمان هستم.
وی خاطر نشان کرد: اقدامات تکمیلی به مقام قضایی منعکس و به جهت سوء استفاده متهم از اعتماد شاکی، برای وی قرار بازداشت صادر و متهم روانه زندان شد.
قاسملو در توصیه‌های فنی پلیسی اظهار داشت: بازاریان و شهروندان باید به خاطر داشته باشند اعتماد بی‌جا و در اختیار گذاشتن اطلاعات بانکی در اختیار کارکنان تحت امر زمینه ساز سوء استفاده‌های نا‌بجا می‌شود، لذا با انتخاب افراد امین و مورد اعتماد، جلوی سوء استفاده‌های بعدی گرفته شود.

استان آذربایجان شرقی تلفن همراه رایانه رئیس پلیس زندان شماره تلفن فتا عامل بانکی مجاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر