کد خبر: 106137 A

مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی:

بالغ بر ۲۳۲ اثر در قالب عکس، فیلم و داستان به دبیر خانه دومین جشنواره محیط زیست در آموزه‌های رضوی ارسال شده بود.

ایلنا: مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: سازمان‌های جهانی که فعالیت‌های زیست محیطی را سر لوحه عملکرد خود می‌دانند نگاه‌شان تک بعدی است.
به گزارش ایلنا، بیوک رئیسی در مراسم معرفی برگزیدگان دومین جشنواره محیط زیست در آموزه‌های رضوی شمالغرب کشور اظهار داشت: دین مبین اسلام با در نظر گرفتن زوایای مختلف زندگی انسان‌ها به موضوع محیط زیست به طور کامل و جامع نگریسته است. در حالیکه قوانین بشری تک بعدی و یکجانبه نگر بوده و مورد توافق همگانی قرار نمی‌گیرند.
وی عرصه محیط زیست را حوزه فرا‌تر از مادیات خواند و گفت: به موضوعات زیست محیطی می‌بایست با نگاه انسانی و متعالی پرداخته شود.
رئیسی گفت: از دست اندرکاران ملی جشنواره رضوی می‌خواهیم تا تمام تلاش خود را بکار برند تا جشنواره محیط زیست در آموزه‌های رضوی در سالیان آتی گسترش یافته و به صورت بین المللی برگزار شود.
وی ادامه داد: برای برگزاری این جشنواره به صورت بین المللی، دعوت از هنرمندان کشورهای مسلمان و برگزاری آن در جهان اسلام می‌تواند گام اول در جهانی سازی فرهنگ زیست محیطی کشورمان باشد.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان با اشاره به وصول ۲۳۲ اثر توسط دبیر خانه منطقه‌ای جشنواره محیط زیست در آموزه‌های رضوی از ۵ استان شمالغرب گفت؛ بالغ بر ۲۳۲ اثر در قالب عکس، فیلم و داستان به دبیر خانه این جشنواره ارسال شده بود که از این تعداد ۱۸ اثر به دلیل اتمام مهلت ارسال در جشنواره شرکت داده نشدند.
وی افزود: آثار واصله مربوط به ۷۵ هنرمند عکاس، ۱۶ فیلمساز و ۱۸ نویسنده است.
رئیسی گفت: استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان وآذربایجان غربی با تعداد ۸۱،۵۸، ۴۲،۲۶و ۲۴ اثر در این جشنواره حضور یافتند.

آذربایجان شرقی جهان اسلام حفاظت محیط زیست دین مبین اسلام زیست محیطی محیط زیست مسلمان جشنواره داستان اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر