کد خبر: 106316 A

مدیر عامل آب و فاضلاب روستائی آذربایجان شرقی:

این تصفیه خانه از نوع SBR(راکتور ناپیوسته با عملیات متوالی) بوده و در سطح کشور برای اولین بار در یک روستا اجرا شده است.

ایلنا: تصفیه خانه و شبکه فاضلاب روستای توریستی کندوان با حضور استاندار آذربایجان شرقی به بهره برداری رسید.
به گزارش ایلنا در این مراسم که با حضور شورای برنامه ریزی شهرستان اسکو و جمعی از اهالی روستای کندوان برگزار شد مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستائی استان آذربایجان شرقی طی سخنانی به تشریح مشخصات پروژه پرداخت و گفت: این تصفیه خانه از نوع SBR(راکتور ناپیوسته با عملیات متوالی) بوده و در سطح کشور برای اولین بار در یک روستا اجرا شده است.
صمد‌نژاد افزود: از ویژگیهای این نوع طرح‌ها جاگیری بسیار کم و اجرای سریع پروژه است که طی دو سال اتمام یافته است. مهندس صمدنژاد در خصوص اعتبارات هزینه شده در این پروژه گفت برای اجرای تصفیه خانه ۵۵۰ میلیون تومان و برای شبکه فاضلاب کندوان جدید نیز ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.
گفتنی است بخشهای این تصفیه خانه شامل آشغال گیر فلزی، واحد دانه گیر، دو واحد راکتور فلزی با حجم ۲۵۰ متر مکعب، واحد کلر زنی، واحد آبگیری لجن و ساختمان نگهبانی و اپراتوری هستند.
همچنین ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب ۲۰۰ الی ۴۰۰ متر مکعب در روز بوده و ۶۰۰نفر جمعیت روستا را تحت پوشش قرار می‌دهد و تا یک هزار نفر را نیز پاسخگو خواهد بود.
با توجه به فرآیند تصفیه، پساب خروجی این تصفیه خانه برای آبیاری کشاورزی قابل استفاده خواهد بود و همچنین در فصول غیر زراعی با توجه به مطابقت کیفیت آن با استاندارد‌های دفع پساب به رودخانه تخلیه می‌شود.

آب و فاضلاب آذربایجان شرقی استان آذربایجان شرقی استاندارد پوشش شرکت آب و فاضلاب کشاورزی روستا تصفیه کندوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر