کد خبر: 107927 A

آموزش و پرورش آذربایجانشرقی از بدو تشکیل تاکنون ۱۸۶رتبه و مدال در المپیاد‌های ملی و جهانی کسب کرده است که ۶۵ رتبه و مدال تا سال ۱۳۸۴ و بقیه در۸ سال گذشته به دست آمده است.

ایلنا: مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجانشرقی گفت: دانش آموزان استان آذربایجان شرقی در سال تحصیلی۹۲-۱۳۹۱ موفق به کسب ۱۱ مدال ملی و جهانی شدند.
فیروز رضایی با اعلام اینکه در سال تحصیلی گذشته دانش آموز امین آراسته در المپیاد جهانی زیست‌شناسی مدال طلا را از کشور سوئیس کسب کرد افزود براساس نتایج کشوری المپیاد‌های علمی ۱۰ نفر از دانش آموزان استان نیز صاحب ۲ مدال طلا، ۴ مدال نقره و ۴ مدال برنز شده‌اند.
وی با اشاره به موفقیت‌های دانش آموزان استان در عرصه‌های مختلف علمی، پژوهشی، فناوری و ورزشی و مسابقات فرهنگی و هنری گفت: این موفقیت‌ها حاصل تلاش دانش آموزان استانی و زیر نظر معلمان و مدیران و مربیان تلاشگر در آموزش و پرورش استان صورت گرفته است.
مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: در سالتحصیلی ۹۱-۱۳۹۰ نیز دانش آموزان آذربایجانشرقی در المپیاد‌های کشوری ۱ مدال طلا، ۳ مدال نقره و ۲ مدال برنز و ۱ مدال نقره جهانی نجوم را کسب کرده بودند.
وی یادآور شد: آموزش و پرورش آذربایجانشرقی از بدو تشکیل تاکنون ۱۸۶رتبه و مدال در المپیاد‌های ملی و جهانی کسب کرده است که ۶۵ رتبه و مدال تا سال ۱۳۸۴ و بقیه در۸ سال گذشته به دست آمده است.

آذربایجان شرقی آموزش و پرورش آموزش و پرورش استان استان آذربایجان شرقی دانش آموز دانش آموزان زیست شناسی فرهنگی و هنری فناوری مدال طلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر