کد خبر: 108160 A

استاندار آذربایجان شرقی:

خانواده‌های شهدا و ایثارگران، اسوه‌های صبر و استقامت هستند.

ایلنا: استاندار آذربایجان شرقی با حضور در منزل سه خانواده شهید و ایثارگر در تبریز، ضمن گفتگو با آنان، از رشادت، ایثار و جان‌فشانی شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس تجلیل کرد.
به گزارش ایلنا احمد علیرضابیگی در این دیدار‌ها که در فضایی صمیمی انجام شد با مادر شهیدان جعفر و رحیم خلیل‌زاده و پدر شهید علیرضا مقدم‌نژاد، پدر و مادر شهید حبیب جلیلی شیشوان و آزاده جانباز علی گوهر ممیز(با هشت سال اسارت) گفتگو و ضمن آرزوی صحت و سلامتی برای آن‌ها، از صبر و استقامت آنان در راه تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی قدردانی کرد.
استاندار آذربایجان شرقی در این دیدار‌ها با بیان اینکه خانواده‌های شهدا و ایثارگران، اسوه‌های صبر و استقامت هستند، اظهار داشت: خون شهدا و مشقت‌هایی که خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران در کشیده‌اند موجب عزت و عظمت جمهوری اسلامی شده و ملت ایران مدیون فداکاری‌های این عزیزان است.
وی با بیان اینکه شهدا مصداق کسانی هستند که راه صدساله را یک‌شبه طی کرده‌اند، افزود: زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا و رسیدگی به خانوادهای آن‌ها وظیفه همه ماست و شرمنده‌ایم که نمی‌توانیم آن‌طور که باید به وظیفه خود عمل کنیم.
علیرضابیگی با تاکید بر اینکه صبر و استقامت در مسیر اهداف عالی انقلاب اسلامی برای همه ما ضروری است، گفت: انقلاب اسلامی ایران به برکت خون شهدا امروز الگوی ملت‌های آزادیخواه جهان شده است و ملت ایران، راه شهیدان را با تبعیت از رهبری عزیز با قدرت ادامه خواهند داد.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه ریشه انقلاب اسلامی در توسل به مکتب اهل بیت و پیروی از فرهنگ ایثار و شهادت شکل گرفت، افزود: امروز شاهدیم که انقلاب مردم مصر به دلیل دوری از این اصل و ریشه نافرجام مانده و این موضوع شاهد دیگری است بر اینکه اگر به باور‌ها و اعتقادات خود تکیه نکنیم راه به جایی نخواهیم برد.
وی همچنین با قدردانی از رشادت‌ها و ایثارگری‌های جانبازان و آزادگان، خاطرنشان کرد: آن زحمت‌ها و مشقت‌های خستگی‌ناپذیر امروز در حال ثمره دادن است و ملت ایران با قدرت مسیر سعادت و تعالی را می‌پیماید.
علیرضابیگی در این دیدار‌ها همچنین ضمن آگاهی از وضعیت زندگی و مشکلات خانواده‌های شهدا و جانبازان، از مدیرکل بنیاد شهید استان خواست اقدامات لازم برای حل مشکلات آن‌ها را انجام دهد.
گفتنی است استاندار آذربایجان شرقی را در این دیدار‌ها، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، مشاور استاندار در امور ایثارگران، شهردار منطقه ۴ تبریز و جمعی از مسئولان همراهی کردند.

آذربایجان شرقی آرمان های انقلاب اسلامی انقلاب بنیاد شهید جانبازان خانواده شهدا و ایثارگران فرهنگ ایثار و شهادت مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هشت سال دفاع مقدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر