کد خبر: 109844 A

۲۲۰ پایگاه ثابت و سیار این نهاد در سطح استان آماده جمع آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم نوعدوست به دانش آموزان بی‌بضاعت در جشن عاطفه‌ها هستند.

ایلنا: زنگ جشن عاطفه‌ها با شعار مهر در انتظار مهر حماسی با حضور مسئولان کمیته امداد امام خمینی(ره) و آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی در مدرسه راهنمائی دخترانه نمونه دولتی ۱۳ آبان تبریز به صدا در آمد.
به گزارش خبرنگار ایلنا مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان شرقی در این مراسم طی سخنانی گفت: ۲۲۰ پایگاه ثابت و سیار این نهاد در سطح استان آماده جمع آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم نوعدوست به دانش آموزان بی‌بضاعت در جشن عاطفه‌ها هستند.
وی ادامه داد: پایگاههای کمیته امداد امام خمینی(ره)، مراکز نیروی مقاومت بسیج و مساجد سراسر استان در روز پنج شنبه ۱۱مهر و پایگاههای نماز جمعه و مسیرهای پیاده روی در ۱۲ مهر آماده جمع آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم و خیرین نوعدوست استان هستند.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) از توزیع ۴۷۰هزار پاکت مخصوص جمع آوری کمک‌های دانش آموزان در مدارس استان خبر داد و اظهار کرد: کلیه کمکهای نقدی جمع آوری شده در پایگاههای بسیج، کمیته امدادامام(ره) بسیج محلات، مساجد، ادارات، اصناف و… که توسط امدادگران وسازمان بسیج مستضعفین جمع آوری می‌شوند تحویل کمیته امداد امام خمینی(ره) خواهد شد تا در جهت دانش آموزان نیازمند شناسایی شده و دارای اولویت و همچنین دانش آموزان معرفی شده سازمان بسیج مستضعفین مورد مصرف قرار گیرد.
وی با بیان اینکه ۲۳ هزار دانش آموز و ۳ هزار و ۵۰۰ دانشجو در استان تحت حمایت این نهاد قرار دارند تصریح کرد: پرداخت کمک هزینه تحصیل، برگزاری کلاسهای تقویتی و تامین پوشاک و اقلام مورد نیاز دانش آموزان از جمله خدمات این نهاد به دانش آموزان تحت حمایت است که از طریق منابع امدادی و کمک مردم و خیرین تامین می‌شود.
دشتی خاطر نشان کرد: طی سال گذشته مردم خیر استان حدود ۷ میلیارد و ۶۲۲ میلیون ریال به صورت نقدی و غیر نقدی با مشارکت در جشن عاطفه‌ها به دانش آموزان بی‌بضاعت کمک کردند و امسال نیز برای جمع آوری کمک‌های مردمی شماره حساب ۷۷۷ بانک ملی به همین منظور اختصاص یافته است.
وی اعتماد مردمی به کمیته امداد امام را سرمایه‌ای ارزشمند برای این نهاد خواند و تاکید کرد: در سایه این اعتماد است که مردم و خیرین نیکوکار استان کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را تحویل کمیته امداد می‌دهند تا در اسرع وقت به دست محرومان جامعه برسد.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان شرقی در جمع دانش آموزان با مطرح کردن این سوال که محروم کیست یادآور شد: در آموزه‌های اسلامی محروم کسی است که به پدر و مادر خود احترام نمی‌گذارد و نماز نمی‌خواند و دانش آموزان لازم است که با تفکر به این پرسش جواب بدهند که به چه کسی محروم گفته می‌شود.
گفتنی است در این مراسم دانش آموزان دخترانه نمونه دولتی ۱۳ آبان تبریز سرود‌ای ایران و سرودعاطفه‌ها را به صورت دسته جمعی خواندند و یکی از دانش آموزان دکلمه‌ای در مورد کودکان بی‌بضاعت قرائت کرد.

آذربایجان شرقی آموزش و پرورش استان ایران جامعه دانش آموزان درآمد سرمایه کمیته امداد امام خمینی مدرسه مدیر کل کمیته امداد امام خمینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر