کد خبر: 109893 A

استاندار آذربایجان شرقی:

باید با کسانی که در زمینه تهیه، توزیع و فروش انواع داروهای تقلبی فعالیت دارند و با این کار جان و سلامتی مردم را نشانه گرفته‌اند به شدت و بدون کوچک‌ترین اغماض برخورد شود.

ایلنا: استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: تولید و فروش داروهای تقلبی یک جنایت در حق جامعه است و نباید اجازه دهیم سودجویان از این طریق با سلامت مردم بازی کنند.
به گزارش خبرنگار ایلنا احمد علیرضابیگی در بازدید از انبار نگهداری داروهای تقلبی و قاچاق کشف شده توسط دستگاه‌های اطلاعاتی استان، با تاکید بر تشدید برخورد با تولیدکنندگان داروهای تقلبی، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های مسئول باید با هماهنگی‌های لازم، شرایطی ایجاد کنند تا این افراد و سایر کسانی که قصد چنین کاری دارند جرأت ورود به این عرصه را نداشته باشند.
وی افزود: باید با کسانی که در زمینه تهیه، توزیع و فروش انواع داروهای تقلبی فعالیت دارند و با این کار جان و سلامتی مردم را نشانه گرفته‌اند به شدت و بدون کوچک‌ترین اغماض برخورد شود.
استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: نباید اجازه دهیم مردم نسبت به وجود داروهای تقلبی، نگرانی داشته باشند و جلوی هر تخلفی در این خصوص باید به محض مشاهده گرفته شود.
وی همچنین برخورد قاطع با داروخانه‌هایی که داروهای تقلبی به مردم می‌فروشند را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: مردم با اعتماد به داروخانه‌ها از آن‌ها دارو می‌خرند، با این حال خرید داروهای تقلبی از سودجویان توسط داروخانه‌ها، در واقع برای این افراد انگیزه مضاعف برای تولید داروهای تقلبی بیشتر ایجاد می‌کند، بنابراین لازم است با شدت و قاطعیت با داروخانه‌هایی که داروهای تقلبی را خریده و به مردم می‌فروشند برخورد کرد.
علیرضابیگی تصریح کرد: برخورد‌ها و مجازات‌های قضایی و امنیتی با سودجویان و تولیدکنندگان داروهای تقلبی باید قطعیت اجرایی لازم را داشته باشد.
در این بازدید که معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، مدیرکل اطلاعات آذربایجان شرقی و دادستان تبریز هم حضور داشتند، یکی از کار‌شناسان درخصوص نحوه کشف داروهای تقلبی و چگونگی تولید و توزیع آن‌ها توسط سودجویان توضیحاتی ارایه کرد.

آذربایجان شرقی بازی جامعه دارو دانشگاه علوم پزشکی سلامت قاچاق معاون سیاسی مردم دادستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر