کد خبر: 109904 A

تبریز در خلال جنگ تحمیلی بار‌ها و بار‌ها هدف حمله راکت‌های عراقی قرار گرفت و ۲۴۴نفر شهید تقدیم ایران اسلامی کرد.

ایلنا: سرپرست شهرداری تبریز از «عسگر بمباران» جانباز سرافراز تبریزی که در جریان بمباران ناجوانمردانه تبریز در خلال جنگ شهر‌ها دچار جراحت‌های عمیق شده بود تجلیل کرد.
به گزارش خبرنگار ایلنا این تجلیل در یادواره شهدای بمباران تبریز به همراه تجلیل نمادین از خانواده شهدای قربانی بمباران‌های تبریز صورت گرفت.
عسگر انجمن بحری، در بمباران تبریز در سال ۶۵ قطع نخاع شد و تاکنون با این عارضه زندگی می‌کند. مقاومت و پایداری او در این مسیر از وی یک قهرمان ساخته است و یادواره شهدای بمباران به بهانه‌ای برای بزرگداشت پایمردی او تبدیل شد.
در ادامه این آیین از خانواده شهیدان مرددل که شش تن از نزدیکان خود را در بمباران تبریز در سال ۱۳۶۵ از دست داده بودند، تجلیل به عمل آمد. همچنین از بانو حبیبه کارزار که در بمباران‌‌ همان سال به درجه جانبازی نائل گشت، تجلیل به عمل آمد.
حسین اکبری همچنین از «حاج کریم مختار صادقی» امدادگر و آتش نشان متعهد تبریزی که مسئولیت بازرسی ویژه از مناطق بمباران شده تبریز را‌‌ همان سال‌ها بر عهده داشت به صورت ویژه تجلیل به عمل آورد.
مجید دلدوزی، ایده‌پرداز یادواره شهدای بمباران نیز در این یادواره مورد تجلیل قرار گرفت.
تبریز در خلال جنگ تحمیلی بار‌ها و بار‌ها هدف حمله راکت‌های عراقی قرار گرفت و ۲۴۴نفر شهید تقدیم ایران اسلامی کرد. درصد بالایی از شهدای بمباران تبریز در مناطق مسکونی، درمانی، مدارس و دانشگاه‌ها به شهادت رسیده‌اند.

ایران اسلامی جنگ جنگ تحمیلی خانواده شهرداری تجلیل بمباران تبریز شهدای یادواره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر