کد خبر: 110221 A

مدیر جهادکشاورزی بناب:

تعداد ۲ هزار و ۳۰۰ نفر از باغداران، باغات انگور خود را در سطح یک هزارو ۷۱ هکتار بیمه نموده‌اند ادامه داد: بخشی از خسارت وارده در اثر سرمای بهاره و بارندگی شهریور ماه از طریق صندوق بیمه محصولات کشاورزی جبران خواهد شد.

ایلنا: مدیر جهادکشاورزی شهرستان بناب گفت: این شهرستان از نظر سطح باغات انگور رتبه دوم استان آذربایجان شرقی را به خود اختصاص داده است.
به گزارش خبرنگار ایلنا جعفرصادقی در گفتگو با خبرنگاران افزود: تولید سالیانه انگور منطقه در سطح ۴ هزار و ۹۵۰ هکتار حدود ۷۵ هزار تن با متوسط عملکرد ۱۵ تن در هکتار است.
وی ارقام مورد کشت انگور در منطقه را کشمشی سفید بی‌دانه، فخری، قزل اوزوم، حسینی، عسگری، صاحبی، شاهانی، قورا شیرین، قره اوزوم، خلیلی و دسته چین یا دس‌تر چین دانست و افزود: در سال جاری به علت خسارت سرمای بهاره(۳ و ۴ اردیبهشت ماه) و بارندگی بی‌موقع در شهریور ماه در تعدادی از روستاهای منطقه، پیش بینی می‌شود ۳۷هزار الی ۴۰هزار تن در این شهرستان انگور تولید شود.
صادقی با بیان اینکه تعداد ۲ هزار و ۳۰۰ نفر از باغداران، باغات انگور خود را در سطح یک هزارو ۷۱ هکتار بیمه نموده‌اند ادامه داد: بخشی از خسارت وارده در اثر سرمای بهاره و بارندگی شهریور ماه از طریق صندوق بیمه محصولات کشاورزی جبران خواهد شد.
مدیر جهادکشاورزی شهرستان بناب با بیان اینکه این شهرستان با دارا بودن ۱۵ واحد فعال بسته بندی و سبزه پاک کنی با ظرفیت ۵۲ هزارو ۷۰۰ تن در سال و ۲۷۳ واحد بارانداز انگور با ظرفیت ۱۰ هزارو ۸۲۳ تن در سال از شهرستانهای فعال در امر فرآوری و بسته بندی کشمش در سطح کشور می‌باشد افزود: اتحادیه باراندازان با بیش از ۲۰۰ نفر عضو در این شهرستان تشکیل شده است.

استان آذربایجان شرقی چین محصولات کشاورزی شهرستان تولید تن بیمه جهادکشاورزی‌ انگور بناب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر