کد خبر: 115345 A

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی:

این جشنواره با هدف فراگیرسازی اندیشه‌ها و آرمان‌های ناب حضرت امام خمینی(ره)، ‌ تبیین و ترویج و نهادینه کردن اندیشه‌های دینی و سیاسی حضرت امام(ره) و تبیین ظرفیت‌ها و روش‌شناسی فن‌آوری‌های دیجیتال در ترویج سیرهٔ آن حضرت با استفاده از ابزارهای نوین فرهنگی و هنری برگزار شده است.

ایلنا: معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: جشنواره سراسری معمار انقلاب سیزدهم آبان ماه با معرفی نفرات و وبلا‌گ‌های بر‌تر در تبریز به کار خود پایان می‌دهد.
به گزارش خبرنگار ایلنا اکبر آرمند گفت: این جشنواره با هدف فراگیرسازی اندیشه‌ها و آرمان‌های ناب حضرت امام خمینی(ره)، ‌ تبیین و ترویج و نهادینه کردن اندیشه‌های دینی و سیاسی حضرت امام(ره) و تبیین ظرفیت‌ها و روش‌شناسی فن‌آوری‌های دیجیتال در ترویج سیره آن حضرت با استفاده از ابزارهای نوین فرهنگی و هنری برگزار شده است.
وی، تولید محتوای دیجیتال در رابطه با سیره و اندیشه‌های حضرت امام(ره)، و فراهم نمودن بستری مناسب برای شکوفایی استعدادهای جوانان در زمینه استفاده از تکنولوژیهای جدید در عرصه فعالیتهای دینی و سیاسی و جهت‌دهی به فرهنگ وبلاگ نویسی و وارد کردن مفاهیم ارزشی به فضای وبلاگ‌ها را از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد و افزود: استقبال بسیار مطلوبی از سوی بلاگر‌ها از این جشنواره شده است و این امر نشان دهنده‌ رغبت و اقبال جوانان نسبت به اندیشه‌های متعالی امام راحل است.
وی گفت: این جشنواره در بخش رقابتی شامل وب‌سایت، وبلاگ متنی، ‌فتوبلاگ، پادکست و ودکست و در بخش حمایتی شامل نرم‌افزارهای چندرسانه‌ای، کتاب صوتی، بازیهای رایانه‌ای، انیمیشن کوتاه و محتوای تلفن همراه بوده و بخش ویژه این جشنواره در موضوعات عفاف و حجاب، نماز و نیایش، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، حماسیه سیاسی و حماسه اقتصادی، پدافند غیرعامل در حوزه فرهنگ، دفاع مقدس و قیام پانزده خرداد است.
براساس این گزارش آیین اختتامیه جشنواره سراسری معمار انقلاب روز دوشنبه سیزدهم آبان ماه جاری ساعت ۱۶ در مجتمع سینمایی ۲۲ بهمن تبریز واقع در اول سربالایی ولیعصر(عج) برگزار می‌شود.
گفتنی است این جشنواره توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با همکاری دانشگاه تبریز، کانون فرهنگ هنر و ادب آذربایجان‌شرقی، مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال، موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)، سازمان اسناد و کتابخانه ملی مدیریت شمالغرب کشور، استانداری آذربایجان‌شرقی و کانون فرهنگی هنری محراب اندیشه تبریز، نیمهٔ دوم شهریورماه ۱۳۹۲ در تبریز برگزار می‌شود.

آذربایجان شرقی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی امام راحل انقلاب انیمیشن حضرت امام حضرت امام خمینی فرهنگی و هنری وبلاگ هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر