کد خبر: 115347 A

آلفرد یعقوب‌زاده:

چهارمین جشنواره عکس فیروزه تبریز به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز با موضوع اولین‌های تبریز برگزار می‌شود.

ایلنا: یک عکاس نامدار بین المللی از عکاسان شرکت کننده در جشنواره عکس فیروزه ۴ خواست تا با توجه به ویژگی‌های عکاسی حرفه‌ای دست به خلق داستان بزنند.
به گزارش ایلنا، آلفرد یعقوب‌زاده که به عنوان یک عکاس مطرح و مستند نگار جهانی شناخته می‌شود طی پیامی به جشنواره عکس فیروزه ۴ ضمن تقدیر از برگزارکنندگان آن توصیه‌هایی به عکاسان برای پربار کردن نتایج این رخداد عکاسی ارائه نمود.
وی در این پیام آورده است: اینکه در یک جشنواره عکاسی، روند عکاسی زیبا و به خوبی انجام می‌شود کافی نیست و عکاسان شرکت کننده باید با مطالعه و تحقیق در موضوع جشنواره نسبت به ارائه یک داستان مستند با جزییات آن به لحاظ فنی اقدام کنند.
یعقوب‌زاده خاطر نشان کرده است که یک داستان عکاسی شده و مستند، با تصاویر و قاب، در گذر زمانه پیام رسان خوبی به جهان و آیندگان از وضعیت حال حاضر اجتماع و زمانه است.
وی همچنین با اشاره به عمق حضور تبریز در سیر فرهنگ و تاریخ عنوان کرده است: تبریز برای قرن‌ها در مسیر جاده هنر و فرهنگ جهانی بوده و از آن تاثیر گرفته است، این شهر همچنین مهد عکاسی ایران به شمار می‌رود.
یعقوب‌زاده در خاتمه با آرزوی موفقیت مجدد برای جشنواره فیروزه، عنوان کرده است که جشنواره عکس می‌تواند هم ادامه راه به پشتیبانی از تمام جنبه‌های زندگی هنر، فرهنگ باشد.
چهارمین جشنواره عکس فیروزه تبریز به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز با موضوع اولین‌های تبریز برگزار می‌شود.

ایران جاده جهان شهرداری عکاسی فرهنگی هنری تبریز فیروزه هنر داستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر