کد خبر: 115947 A

برگزیده‌ای از مقالات ارائه شده به این کنگره طی ماه‌های آینده توسط دبیرخانه این کنگره منتشر و در اختیار علاقمندان و محققان ادبی قرار خواهد گرفت.

ایلنا: دبیر علمی کنگره ملی نکوداشت استاد نظمی از ارائه بیش از ۷۰ مقاله، شعر و یادداشت به این کنگره به منظور بزرگداشت استاد علی نظمی تبریزی خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا محمدتقی سبکدل در این کنگره که با حضور چهره‌های فرهنگی و ادبی ایران و تبریز برگزار شدگفت: بعد از انتشار فراخوان این کنگره ملی، که در اردیبهشت ماه سالجاری صورت گرفته بود استقبال قابل توجهی از آن صورت گرفت و بیش از ۷۰ عنوان مقاله، شعر، یادداشت و اثر ادبی مرابط با شعر و زندگی استاد علی نظمی تبریزی به دبیرخانه این همایش واصل شد.
وی اضافه کرد: از بین آثار رسیده شماری از آثار به دلیل دارا بودن معیارهای علمی انتخاب شدند.
سبکدل خاطر نشان کرد: برگزیده‌ای از مقالات ارائه شده به این کنگره طی ماه‌های آینده توسط دبیرخانه این کنگره منتشر و در اختیار علاقمندان و محققان ادبی قرار خواهد گرفت.
وی یاد آور شد: ایده برگزاری این همایش برای اولین بار توسط مهندس علیرضا نوین شهردار وقت تبریز مطرح شد که در پی تلاش برای معرفی مفاخر زنده و در قید حیات تبریز صورت می‌گرفت.
وی رونمایی از تندیس، کتاب و تابلو فرش متعلق به استاد نظمی را از دیگر برنامه‌های این کنگره ملی اعلام کرد.
کنگره ملی نکوداشت استاد علی نظمی تبریزی به منظور پاسداشت این شاعر غزلسرای معاصر از سوی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز برگزار شد.

ایران شعر شهرداری علیرضا نوین فرش فرهنگی هنری کنگره استاد نظمی فراخوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر