کد خبر: 115948 A

عشایر استان آذربایجان شرقی در دوره ییلاقی به بیش از ۱۳ هزار خانوار بالغ می‌شوند که حدود ۵ هزار خانوار آن مربوط به استان‌های همجوار اردبیل، آذربایجان غربی، زنجان است.

ایلنا: عشایر آذربایجان شرقی همزمان با آغاز فصل سرما از اوایل پاییز کوچ پاییزه خود را از مناطق کوهستانی و ارتفاعات استان به مناطق گرمسیر قشلاقی آغاز و این امر تا اواخر آبان ماه با کوچ کامل عشایر به قشلاقات ادامه دارد.
به گزارش ایلنا عشایر آذربایجان شرقی همزمان با آغاز فصل سرما از اوایل پاییز کوچ پاییزه را از مناطق کوهستانی و ارتفاعات استان شامل کوه‌های سبلان، قره داغ، بزقوش به مناطق گرمسیر قشلاقی واقع در حاشیه رودخانه ارس، آبش احمد و اهر آغاز و تا اواخر آبان ماه تداوم می‌دهند.
گفتنی است عشایر استان در دوره ییلاقی به بیش از ۱۳ هزار خانوار بالغ می‌شوند که حدود ۵ هزار خانوار آن مربوط به استان‌های همجوار اردبیل، آذربایجان غربی، زنجان است و به عنوان می‌ه‌مان با داشتن بیش از ۵/۱ میلیون واحد دامی به دامداری و تولید محصولات دامی و زراعی مشغول هستند عشایر، بیش از ۲۰ درصد تولیدات مواد پروتئینی و لبنی استان آذربایجان شرقی را تامین می‌نمایند.

آذربایجان شرقی آذربایجان غربی استان آذربایجان شرقی سرما استان عشایر کوچ خانوار اردبیل قشلاق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر