کد خبر: 115989 A

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی:

بر اساس نتایج امتحانات دروس داخلی پایه سوم متوسطه نظری در سالتحصیلی ۹۱-۱۳۹۰ درصد قبولی ۷۵/۸۷ بوده که در سالتحصیلی ۹۲-۱۳۹۱،۴۹/۸۹ است که از ۷۴/۱ درصد افزایش برخوردار است و در مجموع درصد قبولین دانش آموزان سال سوم متوسطه نظری در سال تحصیلی ۹۲-۱۳۹۱ نسبت به ۹۱-۱۳۹۰ از رشد ۴۱/۳ درصدی برخوردار است.

ایلنا: مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی از رشد ۶۶/۵ درصدی قبولین دروس نهائی سال سوم متوسطه خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا فیروز رضایی که در جلسه مشترک شورای معاونین اداره کل و مدیران و روسای آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی سخن می‌گفت کیفیت بخشی را از رویکرد مهم آموزش و پرورش دانست و افزود: نظارت کار‌شناسانه و هدایت تخصصی موجب ارتقاء کیفیت آموزشی است.
وی با ارائه گزارشی از نتایج امتحانات سال سوم متوسطه در سالتحصیلی گذشته گفت: درصد قبولی سال سوم متوسطه نظری در سالتحصیلی۹۱-۱۳۹۰،۲/۸۱ بوده در صورتیکه در سالتحصیلی ۹۲-۹۱، این میزان به رقم ۸۶/۸۶ رسیده است.
وی اضافه کرد: بر اساس نتایج امتحانات دروس داخلی پایه سوم متوسطه نظری در سالتحصیلی ۹۱-۱۳۹۰ درصد قبولی ۷۵/۸۷ بوده که در سالتحصیلی ۹۲-۱۳۹۱،۴۹/۸۹ می‌باشد که از ۷۴/۱ درصد افزایش برخوردار است و در مجموع درصد قبولین دانش آموزان سال سوم متوسطه نظری در سالتحصیلی ۹۲-۱۳۹۱ نسبت به ۹۱-۱۳۹۰ از رشد ۴۱/۳ درصدی برخوردار است.
رضایی با بیان اینکه آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در جذب نوآموزان پیش دبستانی حائز رتبه اول در کشور است افزود: هدایت‌های پدرانه و مادرانه و عنایت پرستارانه در تقویت مراکز پیش دبستانی مهم است.
وی ضمن قدردانی از اولیاء دانش آموزان که همواره با حمایت‌های مادی و معنوی خودشان نسبت به سرنوشت فرزندان خود و مدرسه که همانا خانه دوم آنان است بی‌تفاوت نیستند تأکید کرد: ارائه گزارشی شفاف هزینه کرد مدیران اولیاء ارجمند را در کمک رسانی به مدارس مصم‌تر خواهد کرد.

آذربایجان شرقی آموزش و پرورش آموزش و پرورش استان دانش آموزان رشد مادی و معنوی مدرسه متوسطه قبولین سالتحصیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر