کد خبر: 117551 A

شهروندان به یاد داشته باشند هرگونه ارتباط تلفنی با افراد دیگر در صورتی که از طرف مقابل درخواست رسیدگی شود به عنوان مزاحمت تلقی و اثرات و عواقب بدی را به دنبال داشته و موجبات خدشه دار شدن آبروی افراد را به همراه دارد.

ایلنا: فردی که با ارسال پیامک‌های غیر اخلاقی به زنان و دختران ایجاد مزاحمت می‌کرد در تبریز دستگیر شد.
به گزارش ایلنا، رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی گفت: چندی پیش یکی از شهروندان شکایتی را مبنی بر اینکه یک فرد نا‌شناس از طریق ارسال پیامک‌های غیر اخلاقی و مزاحمت به همسرش، امنیت روانی خانواده وی را خدشه دار نموده است به این پلیس ارائه داد.
محمد قاسملو افزود: شاکی در ادامه اظهارات خود بیان داشت که متهم در یک مورد پیامک اعلام داشته که شماره همسرش را از طریق اینترنت بدست آورده است.
وی گفت: با توجه به حساسیت موضوع اقدامات فنی و استعلامات لازم از مبادی جهت شناسایی متهم معمول که هیچ گونه مستندی مبنی بر انتشار شماره تلفن همراه همسر شاکی بدست نیامد.
قاسملو تصریح کرد: با بررسی تخصصی توسط کار‌شناسان متهم شناسایی و اعتراف نمود که یکی از دوستانش باشگاه ورزشی داشته و شماره همراه وی را از طریق دوستش بدست آورده و بدون هیچ گونه هدف خاصی پیامک‌های ارسالی را فرستاده و از کرده خود پشیمان است و فقط از روی جوانی و حس کنجکاوی و پیدا کردن دوست اقدام نموده و به جهت ترساندن وی اعلام نموده که شماره وی را از طریق اینترنت بدست آورده است.
رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان محترم به یاد داشته باشند هرگونه ارتباط تلفنی با افراد دیگر در صورتی که از طرف مقابل درخواست رسیدگی شود به عنوان مزاحمت تلقی و اثرات و عواقب بدی را به دنبال داشته و موجبات خدشه دار شدن آبروی افراد را به همراه دارد.
قاسملو افزود: سازمان‌ها و نهادی دولتی و خصوصی که در جهت ارائه خدمات از شهروندان اقدام به اخذ اطلاعات از آنان می‌کنند بایستی در نگهداری آن‌ها کوشا بوده و ضمن عدم انتشار و استفاده ناصواب از آن‌ها خود را ملزم به رعایت اصل امانت داری در قبال افراد نمایند.

استان آذربایجان شرقی اینترنت پیامک خانواده دولتی و خصوصی رئیس پلیس زنان شماره تلفن فتا امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر