کد خبر: 117560 A

امام جمعه موقت تهران:

تفکر جوان ایرانی باید جهانی باشد.

ایلنا: مراسم استقبال از ماه محرم با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی، امام جمعه موقت تهران و با حضور دانشگاهیان دانشگاه تبریز در مسجد بزرگ این دانشگاه برگزار شد.
امام جمعه موقت تهران در این مراسم طی سخنانی ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سالار شهیدان به جایگاه قرآن و نماز در زندگی مسلمانان پرداخت و گفت: قرآن نامه خداوند به انسان‌ها بوده و بر پایی نماز رفتن به مهمانی خداست که مسلمانان باید آن دو را محور زندگی خود قرار دهند، تا به سعادت دنیوی و اخروی برسند.
حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی در ادامه افزود: تفکر جوان ایرانی باید جهانی باشد و با همت روز افزون می‌توان راه را برای ظهور امام زمان(عج) هموار کرد.
وی با بیان اینکه ارتباط با امریکا هنر نیست و مشکلی را حل نمی‌کند، یاد آور شد: چاره حل مشکلات کشوردرقناعت واصلاح سبک زندگی وهمچنین تلاش وهمت جوانان به خصوص دانشگاهیان است، همانطورکه خداوند در قرآن قسم یاد کرده است که تنها روزی رسان است و روزی ما نیز دست خداوند است و اینکه امریکا در‌ها را به روی ما ببندد، طبیعتا روزی ما قطع نمی‌شود.
وی همچنین با بیان اینکه عزت ملت ایران در بی‌نیازی از بیگانگان است، تصریح کرد: ایران علارغم قرار داشتن در حصر سیاسی و اقتصادی از دوران جنگ تحمیلی، همواره در مسیر صعودی قرار داشته به گونه‌ای که توانسته است به رتبه اول علمی در منطقه نایل شود.
امام جمعه موقت تهران گفت: امریکا با انرژی هسته‌ای ما مشکلی ندارد؛ بلکه با اسلام و پیشرفت و استقلال ملت ایران دشمنی دارد، همانطورکه ما در دوران جنگ تحمیلی انرژی هسته‌ای نداشتیم، ولی امریکا با ریختن خون جوانان این مرز و بوم دشمنی خود را علنی کرد.
امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: شعار مرگ بر امریکا نباید کنار گذاشته شود؛ زیرا امریکا به اسلام و ایران خیانت کرده است و ترک این شعار مغایر با فرهنگ قرآن، اسلام و شهداست.
حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی خاطرنشان کرد: اگر خواهان تداوم عزت، شرف، وحدت ملی و دینی برای تعالی هستیم، باید تابع محض ولایت بوده و رهبری را تنها نگذاریم.
امام جمعه موقت تهران در بخش پایانی سخنان خود گفت: جوانان باید خود را درست بشناسند و به ایمان و باور قلبی برسند که می‌توانند هر کاری را که بخواهند انجام دهند و با این تفکر است که می‌توانیم پله‌های ترقی را یکی پس از دیگری طی کنیم و به جایگاه شایسته خود در جهان برسیم.
بر اساس این گزارش، ذکر خاطره گویی یکی ازرزمندگان دوران ۸ سال دفاع مقدس، سینه زنی و نوحه خوانی مصیبت سالار شهیدان از دیگر برنامه‌های جنبی این آیین بود.
یادآور می‌شود: این مراسم از سوی بسیج دانشجویی وهیئت شهدای گمنام دانشگاه تبریزهمزمان با سالگرد تدفین پنج شهید گمنام این دانشگاه برگزار شد.

امام جمعه موقت انرژی هسته ای بسیج سال دفاع مقدس قرآن مرگ مسلمانان نماز هنر جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر