کد خبر: 117570 A

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی:

نخستین دستگاه ضدتگرگ به صورت پایلوت در منطقه ورگهان اهر از سوی سازمان جهادکشاورزی نصب شده که خوشبختانه عملکرد مثبت این دستگاه موجب استقبال کشاورزان و باغداران شده است.

ایلنا: رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی از آمادگی این سازمان برای راه‌اندازی و نصب دستگاه ضدتگرگ در مناطق مستعد باغداری با مشارکت و پرداخت ۵۰ درصد هزینه این دستگاه‌ها خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا مسعود محمدیان کهد در جمع کشاورزان شهرستان اهر سخن می‌گفت افزود: نخستین دستگاه ضدتگرگ به صورت پایلوت در منطقه ورگهان اهر از سوی سازمان جهادکشاورزی نصب شده که خوشبختانه عملکرد مثبت این دستگاه موجب استقبال کشاورزان و باغداران شده است.
وی با اشاره به اینکه شهرستان اهر به علت سرمایه‌گذاری قابل توجه در زمین‌های کشاورزی پایاب سد ستارخان اهر و تجهیز زمین‌های کشاورزی و باغی به سیستم آبیاری قطره‌ای شاهد توسعه قابل توجه باغات میوه در این شهرستان هستیم که در این زمینه پنج واحد سردخانه با ۲۵ تن ظرفیت راه‌اندازی شده و به زودی بزرگ‌ترین واحد سردخانه ۱۰ هزار تنی با امکانات و تجهیزات جانبی نیز توسط بخش خصوصی به بهره‌برداری می‌رسد.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان با اشاره به ظرفیت بالای منطقه در بخش کشاورزی و باغی افزود: سازمان جهادکشاورزی از تمام سرمایه‌گذاران برای ایجاد صنایع جنبی میوه و لبنیات و سایر فرآورده‌هایی که دارای توجیه اقتصادی و فنی در منطقه باشد با ارائه تسهیلات حمایت می‌کند.

آذربایجان شرقی بخش خصوصی بخش کشاورزی زمین سرمایه گذاران سرمایه گذاری کشاورزی لبنیات دستگاه کشاورزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر