کد خبر: 117574 A

هدف این همایش هماهنگی و برنامه ریزی برنامه‌های ماه محرم، باید‌ها و نبایدهای عزاداری ماه محرم، آسیبهای این ماه، ناهنجاریهای اجتماعی، تعامل و همکاری نهادهای دخیل و مرتبط در راستای احیای امر به معروف و نهی از منکر است.

ایلنا: فرمانده انتظامی اهر در آذربایجان شرقی از برگزاری همایش آسیب‌شناسی فرهنگ محرم با حضور امام جمعه و با شرکت سایر مسئولین شهرستان خبر داد.
به گزارش ایلنا، «رحیم محمدی» گفت: هدف این همایش هماهنگی و برنامه ریزی برنامه‌های ماه محرم، باید‌ها و نبایدهای عزاداری ماه محرم، آسیبهای این ماه، ناهنجاریهای اجتماعی، تعامل و همکاری نهادهای دخیل و مرتبط در راستای احیای امر به معروف و نهی از منکر است.
فرمانده انتظامی اهر گفت: تعظیم شعائر اسلامی در مراسم عزاداری ابا عبدالله الحسین(ع) وپرهیز از اعمال خرافی و بدعت‌های غلط از جمله قمه زنی و غیره موجب تبدیل شور حسینی به شعور حسینی بوده و دشمنان اسلام و مذهب تشیع را در جهت رسیدن به اهداف شومشان ناکام خواهد گذاشت.
محمدی در ادامه به آمادگی فرماندهی انتظامی شهرستان در برقراری و تامین نظم و امنیت هیئت‌ها و دستجات عزاداری حسینی اشاره کرد و افزود: ماموران انتظامی همه جانبه در خدمت هیئت‌های حسینی هستند و در همین راستا این فرماندهی برنامه‌های مختلف انتظامی و ترافیکی را تدارک دیده است.
در خاتمه امام جمعه شهرستان اهر و ریاست اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان نیز در رابطه با اجرای عزاداری در ماه محرم مناسب باشان و منزلت ابا عبداله الحسین(ع) سخنرانی نمودند.

آذربایجان شرقی امام جمعه امر به معروف و نهی از منکر تبلیغات اسلامی عزاداری فرمانده انتظامی فرماندهی انتظامی محرم نظم و امنیت اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر