کد خبر: 117625 A

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی:

امر به معروف و نهی از منکر باید عالمانه و سنجیده انجام شود.

ایلنا: معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی گفت: امر به معروف و نهی از منکر به مثابه ظرفی است که سایر احکام هم در بستر آن امکان اجرا شدن پیدا می‌کنند، با این حال متاسفانه این فریضه بزرگ الهی مظلوم واقع شده و حساسیت در مقابل مظاهر گناه در جامعه کاهش یافته است.
به گزارش خبرنگار ایلنا محمدعلی نصرتی در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر استانداری آذربایجان شرقی، با بیان اینکه حادثه عظیم و بی‌نظیر عاشورا به خاطر این فریضه مهم اتفاق افتاد، افزود: مهم‌ترین پیام نهضت حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، حضور در صحنه و عمل به تکلیف است و ما در زیربنای فکری خود معتقدیم که هر روز، عاشورا و هر مکانی، کربلاست.
وی خاطرنشان کرد: در مقطع کنونی که جامعه مسلمانان و مکتب اسلام، آماج حملات گوناگون دشمنان قرار گرفته است، تکلیف ما تعیین‌کننده‌تر و سنگین‌تر است و کوتاهی و درنگ در عمل به تکلیف می‌تواند خسارات جبران‌ناپذیری داشته باشد.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه در شرایط سخت و نفس‌گیری قرار داریم، افزود: انقلاب اسلامی ایران تمام معادلات نظام سلطه را به هم ریخته است به همین خاطر دشمنان با عمق وجود، تمام تلاش خود را برای ساقط کردن نظام اسلامی پای کار آورده است.
وی با اشاره به اهمیت فریضه بزرگ امر به معروف و نهی از منکر، اظهار داشت: دشمنان در تحقیقات خود دریافته‌اند که دو عامل روحانیت و عزاداری برای امام حسین(ع)، باعثنو بودن و همیشه در صحنه بودن شیعه است و به همین دلیل برای ایجاد بدعت و انحراف در این دو موضوع، سرمایه‌گذاری کرده‌اند.
نصرتی در ادامه با بیان اینکه میزان دینداری افراد از حساسیت آن‌ها در مقابل فساد و گناه مشخص می‌شود، افزود: تمام گرفتاری‌های ما ناشی از این است که همه به وظیفه خود عمل نمی‌کنند، مثلا امروزه برخی از اماکن عمومی در شأن نظام جمهوری اسلامی نیست، در حالی که افراد متدین هم به این اماکن رفت و آمد می‌کنند و این نشان می‌دهد که حساسیت وجود ندارد.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه انسان‌های زیادی در طول تاریخ برای حفظ دین جان خود را تقدیم کرده‌اند، افزود: اگر امروز به تکلیف خود در قبال این امانت الهی عمل نکنیم فردای قیامت باید خود را آماده مواخذه کنیم.
وی، مظاهر فساد و بی‌بند و باری را به مثابه سیل بنیان‌کن برای جامعه دانست و خاطرنشان کرد: اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه انجام نشود باطل در لباس حق جلوه می‌کند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با قدردانی از دست‌اندرکاران شورای امر به معروف و نهی از منکر استانداری، تاکید کرد: استانداری باید در این زمینه، طلایه‌دار و الگو باشد و در جلسات این شورا، نسبت به احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر هم‌اندیشی و چاره‌جویی شود.
وی تصریح کرد: البته مصادیق معروف و منکر نباید تنها در چند مورد خلاصه شود و همه شئون زندگی فردی و اجتماعی در این خصوص مد نظر قرار گرفته و حتی مصادیق این امر بر اساس میزان تاثیرگذاری آن‌ها، اولویت‌سنجی شود.
نصرتی با بیان اینکه شرط تاثیرگذاری امر به معروف و نهی از منکر این است که در درجه اول خودمان به آن امر و نهی عالم و عامل باشیم، افزود: امر به معروف و نهی از منکر یک حرفه و مهارت است که باید عالمانه و با آگاهی کامل انجام شود، چرا که در صورت ناآشنایی به مصادیق و شیوه‌های امر به معروف و نهی از منکر، نه تنها فایده‌ای نخواهیم برد بلکه ممکن است ضررهایی هم داشته باشد.

آذربایجان شرقی امر به معروف و نهی از منکر انقلاب اسلامی ایران سرمایه گذاری سیل عاشورا فردی و اجتماعی مد نظام جمهوری اسلامی اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر