کد خبر: 117728 A

رئیس هیات مدیره بانک شهر:

پایه اصلی بانک‌ها برای اعطای تسهیلات و ارائه خدمات به شهروندان سرمایه است و بانک شهر این قابلیت را برای افزایش سرمایه چندین برابر دارد.

ایلنا: رییس هیئت مدیره بانک شهر خواستار توجه به موضوع افزایش سرمایه در بانک شهر شد.
به گزارش خبرنگار ایلنا مرتضی خامی در حاشیه کارگروه سی امین نشست معاونین و مدیران اداری مالی شهرداری‌های کلان شهر کشور ضمن برشمردن قابلیتهای بانک شهر در موضوع افزایش سرمایه گفت: پایه اصلی بانک‌ها برای اعطای تسهیلات و ارائه خدمات به شهروندان سرمایه است و بانک شهر این قابلیت را برای افزایش سرمایه چندین برابر دارد.
وی از درخواست سهام داری ۲۵ شهرداری در کشور خبر داد و گفت: دبیرخانه شهرداران کلان شهرهای کشور می‌تواند بر این موضوع ورود پیدا کرده و سهام داری شهرداری‌ها را در بانک شهر بررسی کند چرا که بانک شهر قابلیت سهام داری همه شهرداری‌های کشور را پیدا کرده و می‌توانیم همه شهرداری‌ها را سهام دار بانک شهر کنیم.
خامی تفاوت بانک شهر با سایر بانک‌ها در نوع سهامداری دانست و افزود: بیش از ۷۰ درصد سهام بانک شهر متعلق به شهرداری در ۹ کلان شهر کشور است و ۳۰ درصد دیگر آن نیز متعلق به کارکنان شهرداری‌ها ست.
خامی تصریح کرد: در عرصه خدمات بانکی، رویکرد فعالیت‌های اقتصادی و بانکی که منجر به سود شده در پایان دوره مالی به شهرداری‌ها و سهامداران آن منتقل شده است تا در چرخه اقتصادی به سفره‌های مردم برگردد.
وی با اعلام اینکه بانک شهر طی چند سال اخیر بیش از۱۰۰ درصد توسعه شبکه داشته است، خاطرنشان کرد: خدمات بانک شهر با بانک‌های دارای سابقه ۵۰ساله در کشور برابری می‌کند.

سرمایه سهام شهرداری کلان شهر هیئت مدیره دار بانک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر