کد خبر: 117746 A

دبیر سرویس عکس هفته نامه امرداد:

چهارمین جشنواره عکس فیروزه با تعیین موضوعاتی در خصوص اولینهای شهر تبریز و با حضور عکاسانی از سراسر کشور از سوی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز در این شهر در حال برگزاری است.

ایلنا: دبیر سرویس عکس هفته نامه امرداد، برگزاری مستمر و هدفمند جشنواره عکس فیروزه را راهی برای معرفی هرچه بهتر و شایسته‌تر شهر تبریز دانست.
به گزارش ایلنا، زهرا حاجی کرم که به عنوان یکی از راه یافتگان به مرحله نهایی چهارمین جشنواره عکس فیروزه در شهر تبریز حضور داشت، افزود: برخورد مردم تبریز با مقوله عکاسی بسیار خوب است و طی سه روز عکاسی مستمر فقط یک یا دو نفر با کمال ادب خواهش کردند از آن‌ها در حال کار عکس نگیرم و در باقی موارد خود مردم به یاری من می‌آمدند و هرگونه ممکن بود امکان عکاسی و ثبت کار و بار و تلاششان را برایم فراهم کردند.
حاجی کرم همچنین همکاری رانندگان تاکسی در تبریز و اطلاعات آن‌ها در معرفی جغرافیای فرهنگی شهر را قابل قدردانی معرفی نمود و گفت: در طول این مدت بار‌ها اتفاق افتاد مسیرهایی که نمی‌شناختم را با کمک رانندگان خوش برخورد تاکسی پیدا می‌کردم و آن‌ها به محض اینکه می‌دانستند مسافرم و می‌خواهم از بناهای تبریز عکس بگیرم، چند جای مختلف را به من معرفی می‌کردند تا بتوانم عکسهای بیشتر و متنوع تری بگیرم و این اتفاقی است که در کمتر سفری شاهد آن بوده‌ام.
وی در بازگویی یکی از اتفاقات خاص سفرش در چهارمین جشنواره عکس فیروزه گفت: یکی از روز‌ها صبح زود کار را شروع کردم و برای رسیدن به مقصد مورد نظرم تاکسی گرفتم، راننده تاکسی که آقای کهنسال و خوش برخوردی بود، چند ساعتی من را به محلهای مورد نظرم می‌برد و منتظرم می‌ماند تا کارم تمام شود و در ‌‌نهایت هیچ پولی از من نگرفت و گفت شما برای معرفی تبریز زحمت می‌کشی به همین دلیل مه‌مان ویژه ما هستی و علیرغم اصرار من هیچ پولی از من نگرفت و رفت.
این عکاس جوان که در سومین جشنواره عکس فیروزه نیز شرکت داشته، استمرار این اقدام را موجب معرفی تبریز به شکلی شایسته دانست و تصریح کرد: شهرداری تبریز با اهمیت دادن به عکاسان و مقوله عکاسی از موضوعات مختلف شهر تبریز، موجب تقویت زمینه‌های ایجاد آشنایی با شهر می‌شود و این مساله دستاورد مهمی برای این نهاد می‌تواند باشد.
حاجی کرم که دارای لیسانس عکاسی و حدود ۹ سال سابقه فعالیت حرفه‌ای در زمینه عکاسی خبری و ژورنالیستی را داراست در خاتمه ابراز امیدواری نمود جشنواره عکس فیروزه به حرکت فرهنگی خود در جهت معرفی شهر تاریخی تبریز و حمایت از عکاسان ادامه دهد.
چهارمین جشنواره عکس فیروزه با تعیین موضوعاتی در خصوص اولینهای شهر تبریز و با حضور عکاسانی از سراسر کشور از سوی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز در این شهر در حال برگزاری است.

تاکسی زهرا شهرداری عکاسی فرهنگی هنری عکس جشنواره تبریز فیروزه جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر