کد خبر: 117791 A

دبیر کمسیون صنایع و معادن مجلس:

تحقیق و تفحص از خودرو سازان زمینه را برای شناسایی مشکلات، موانع و کمبودهای موجود در این عرصه تولیدی فراهم می‌کند.

ایلنا: دبیر کمسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: تحقیق و تفحص از خودروسازان در حال انجام است.
به گزارش ایلنا، الهوردی دهقانی افزود: از حدوداً دو ماه پیش اکیپ‌ها و کار‌شناسان گروه تحقیق و تفحص از خودروسازان در مجموعه‌های خودروی سازی کشور مستقر شده‌اند.
وی در باره خودروسازی‌هایی که تحقیق و تفحص در آن‌ها در حال انجام است گفت: گروههای هیات تحقیق و تفحص در خودروسازان مطرح کشور مستقر و در حال انجام وظایف محوله هستند.
دهقانی اضافه کرد: هیات تحقیق و تفحص از خودروسازان گزارشاتی را نیز طی دو ماه گذشته از کار‌شناسان خود دریافت کرده‌اند.
نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی درباره پیش بینی زمانی قرائت گزارش این تحقیق و تفحص در کمسیون و مجلس گفت: براساس قانون ۶ ماه زمان برای اتمام طرح پیش بینی شده که قابل تمدید نیز است.
وی از تعریف کارگروه‌ها و کمیته‌های تخصصی برای این طرح خبر داد و گفت: کمیته‌های فنی و استاندارد، مالی و سرمایه گذاری، ساختار و مدیریت و… از سوی هیات تحقیق و تفحص از خودروسازان تشکیل شده که با استفاده از کار‌شناسان متخصص در هر کدام از بخشهای یاد شده در حال طی مراحل اجرایی است.
نماینده مجلس نهم، تحقیق و تفحص از خودرو سازان را فراهم آوردن زمینه‌ای برای شناسایی مشکلات، موانع و کمبودهای موجود در این عرصه تولیدی دانست و گفت: با دستیابی به موانع و مشکلات موجود در بخش خودروسازی می‌تواند زمینه را برای تولید با کیفیت مناسب فراهم آورد که تامین کننده نیازهای هر دو طرف این معادله یعنی تولید کننده و مصرف کننده باشد.
دهقانی در عین حال رسیدن به این اهداف را در رشد و توسعه نه تنها صنعت بلکه تاثیرگذار در اقتصاد کشور و در نتیجه تسریعی آن به بطن جامعه و تمامی هموطنان عنوان کرد.
گفتنی است زمزمه تحقیق و تفحص از خودروسازان حدوداً از نیمه دوم سال گذشته شروع شد که تاخت و تاز معروف احمدی‌نژاد به صنعتگران این حوزه و حتی وزیر وقت صنعت و معدن و تجارت درست در شب قبل از مطرح شدن این طرح در صحن علنی مجلس نوعی خود زنی برای کاهش هجمهه‌ها و اعتراضات وارده به این بخش تعبیر شد.

اقتصاد کشور جامعه خودرو صنایع و معادن مجلس صنعت مجلس شورای اسلامی مجلس نهم مشکلات معدن و تجارت نماینده مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر