کد خبر: 118578 A

استاندار آذربایجان شرقی:

کمترین انتظار مردم از مسؤولان این است که اگر مشکلات آن‌ها قابل حل هم نباشد حداقل حرف‌های آن‌ها را بشنوند و شاید تنها عده معدودی باشند که خواسته غیرقانونی داشته باشند که البته ما با هیچ منطقی، مکلف به تحقق خواسته‌های غیرقانونی و غیرعقلانی نیستیم.

ایلنا: استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد: ملاک انتخاب مدیران استانی، تعهد، تخصص و روحیه خدمت‌گزاری خواهد بود.
به گزارش ایلنا اسماعیل جبارزاده که در جمع کارکنان استانداری آذربایجان شرقی سخن می‌گفت افزود: در سالیان گذشته متخصصان بسیاری به دلایل مختلف از عرصه خدمت‌رسانی کنار گذاشته شده‌اند، اما امروز ما آمده‌ایم تمام انسان‌های متعهد و متخصص را فارغ از وابستگی‌های جناحی آن‌ها به سر کار برگردانیم.
وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری، خاطرنشان کرد: مایه افتخار نظام جمهوری اسلامی است که هر چهار سال یک‌بار، مردم ما امکان حاکم کردن اراده خود را از طریق انتخابات پیدا می‌کنند و تا به امروز هم هر زمان که کشور به یک بحران رسیده، خداوند با دست قدرت خود گشایشی را بر سر راه ملت ایران قرار داده است.
جبارزاده اظهار داشت: در انتخابات ۲۴ خرداد، ملت شریف ایران در اوج ناامیدی و مشکلات اقتصادی و اجتماعی که مطلوب و مورد رضایت مردم نبود، کاری کردند که هیچ کس تصور آن را نمی‌کرد.
استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: گزارش‌هایی که چند روز مانده به انتخابات از میزان مشارکت مردم به گوش می‌رسید برای دلسوزان نظام و انقلاب نگران‌کننده بود، چرا که هر رای مردم قبل از اینکه انتخاب فردی به عنوان رییس جمهور باشد، رای به تایید و تثبیت نظام است و اگر تعداد شرکت‌کنندگان پایین باشد دشمنان ما آن را به پای عدم مقبولیت نظام می‌گذارند.
وی افزود: با این حال عنایت خداوند شامل حال ملت ایران شد و شور و نشاطی در جامعه پدید آمد که نهایتا برنامه‌های آقای دکتر روحانی مورد اقبال مردم عزیز ایران قرار گرفت.
جبارزاده با تاکید بر اینکه دولت دکتر روحانی، بنا دارد به همه وعده‌های داده شده عمل کند، افزود: مردم ما در گذشته وعده‌های زیادی شنیده‌اند که چه بسا پس از روی کار آمدن دولت‌ها تحقق نیافته‌اند، اما بنده بر اساس‌شناختی که از دکتر روحانی از زمان نمایندگی مجلس دارم، ایشان را انسانی محکم و معتقد می‌دانم که بر سر باورهای خود با هیچ کس معامله نمی‌کند.
وی خاطرنشان کرد: وعده‌هایی که دکتر روحانی به مردم داده‌اند نه شعار انتخاباتی، بلکه نشأت گرفته از شناخت دقیق نسبت به مسایل و مشکلات مردم بود و حضور ایشان در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص هم کمک کرد تا برنامه‌های ایشان مبتنی بر مشکلات مبتلابه جامعه باشد.
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه دکتر روحانی خود را متعهد به اجرای تمام وعده‌های داده شده می‌داند، افزود: معمولا سیاستمداران نباید حرف‌هایی بزنند که نتوانند از زیر بار آن شانه خالی کنند، اما بنده در مراسم معارفه، به پشتوانه دکتر روحانی گفتم که آذربایجان را به جایگاه اولیه خود بازمی‌گردانم.
وی با اشاره به اینکه ما هیچ چیز در استان کم نداریم، گفت: مهم‌ترین سرمایه استان ما نیروی انسانی فوق‌العاده مومن و متعهد است که در ۳۴ سال قبل، وفاداری خود را به انقلاب اسلامی اثبات کردند و نیروهای متخصص نیز در تمام زمینه‌ها برای رشد و تعالی استان لازم است.
جبارزاده اظهار داشت: در سالیان گذشته متخصصان بسیاری به دلایل مختلف از عرصه خدمت‌رسانی کنار گذاشته شده‌اند، اما امروز ما آمده‌ایم تمام انسان‌های متعهد و متخصص را فارغ از وابستگی‌های جناحی آن‌ها به سر کار برگردانیم.
وی با بیان اینکه امروز برای ما تعهد و تخصص افراد مهم است تا اینکه در جناح ما باشد یا نباشد، تعهد، تخصص و روحیه خدمت‌گزاری را ملاک انتخاب مدیران استانی و عزل و نصب‌ها اعلام کرد.
استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه بنای دولت تدبیر و امید، فخرفروشی و اشغال مناصب نیست، افزود: بنده به عنوان نماینده دولت دکتر روحانی اعلام می‌کنم که خدمت‌گزار شماره یک استانداری برای مردم هستم و نیت ما خدمت به این مردمی است که ۳۴ سال، انقلاب را در تمام سختی‌ها و مشکلات همراهی کرده‌اند.
وی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید، ساکت کردن انسان‌ها و نشنیدن حرف انسان‌ها نخواهد بود، خاطرنشان کرد: حق مردم است که از زندگی خوب برخوردار باشند و انسان‌های خوب بر آن‌ها حکومت کنند و بتوانند خواسته خود را مطالبه کنند.
جبارزاده با بیان اینکه ستاد استانداری، یعنی صف اول و نزدیک‌ترین همکاران استاندار، گفت: انتظارم از شما این است که با نیت الهی و با تمام وجود در خدمت مردم باشید و در مسؤولیت‌های خود که امتحان الهی است با روحیه مضاعف و نشاط بیشتر با مردم برخورد کنید.
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه رویه بنده از زمان نمایندگی مجلس، ارتباط مستمر و مداوم با مردم است، گفت: کمترین انتظار مردم از مسؤولان این است که اگر مشکلات آن‌ها قابل حل هم نباشد حداقل حرف‌های آن‌ها را بشنوند و شاید تنها عده معدودی باشند که خواسته غیرقانونی داشته باشند که البته ما با هیچ منطقی، مکلف به تحقق خواسته‌های غیرقانونی و غیرعقلانی انسان‌ها نیستیم.
استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با بیان اینکه از طرف وزیر محترم کشور یک ماموریت دارم، افزود: این ماموریت عبارت است از تربیت نیروی انسانی کارآمد متخصص مدیر برای مجموعه وزارت کشور، یعنی کسانی که مستخدم وزارت کشور هستند در اولویت اول قرار دارند و حق آنهاست که کار‌ها را به آن‌ها بسپاریم.
وی افزود: وقتی کار‌شناسی با چندین سال سابقه در استانداری وجود دارد بنده حق ندارم او را‌‌ رها کرده و دوست و آشنای خود را از بیرون بیاورم.
جبارزاده با بیان اینکه بیان مشکلات به معنی تخریب گذشته نیست، افزود: متاسفم که بعضی از نیروهای کارآمد بعد از سال‌ها خدمت، اجبارا بازنشسته می‌شوند اما در دوره بنده این برخورد‌ها مطلقا نخواهد بود.
استاندار آذربایجان شرقی در پایان با قدردانی از تلاش‌ها و زحمات کارکنان استانداری و ابراز لطف و محبت آن‌ها به وی، تاکید کرد: انتظارم از شما این است که اگر تا دیروز با توان یک کار می‌کردید از امروز با توان ده برابر کار کنیم تا شعار تدبیر و امید در جامعه تحقق یابد و مردم نسبت به رای خود امیدوار شوند.

آذربایجان شرقی اقتصادی و اجتماعی انتخابات انتخابات ریاست جمهوری ایران دولت مشکلات معارفه نظام جمهوری اسلامی وزارت کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر