کد خبر: 118825 A

سرپرست شهرداری تبریز:

پارک جدید ائل داغی با هدف افزایش سرانه فضای سبز و آراستگی و زیبایی حاشیه‌های اتوبان پاسداران در اراضی کوهپایه‌ای عینالی در حال احداثاست.

ایلنا: سرپرست شهرداری تبریز از احداثمجموعه ائل داغی به عنوان بستر جدید توسعه فضای سبز شهری و نیز نشاط و شادابی عمومی خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا حسین اکبری با اشاره به آغاز عملیات اجرایی احداثپارک ۱۰۰ هکتاری ائل داغی در دامنه‌های ارتفاعات عون بن علی که چندی پیش کلنگ زنی شد، گفت: پارک جدید ائل داغی با هدف افزایش سرانه فضای سبز و آراستگی و زیبایی حاشیه‌های اتوبان پاسداران در اراضی کوهپایه‌ای عینالی در حال احداثاست.
وی تصریح کرد: حدود ۱۵ هکتار از پارک ائل داغی عینالی در سنوات گذشته جنگلکاری شده بود که با تصویب احداثپارک ائل داغی، هم اکنون در مرحله خاکبرداری، خاکریزی و تسطیح و اجرای شبکه آبیاری‌ست.
اکبری در عین حال با اشاره به اهمیت زیباسازی منظر شهر در کنار توسعه فضای سبز تصریح کرد: علاوه بر احداثپارک ائل داغی که از زیرگذر ارم به سمت میدان آذربایجان ادامه خواهد داشت، سازمان درحال کاشت درخت در کنار مسیر اتوبان پاسداران می‌باشد که اجرای این طرح منجر به بهسازی منظر شهری بزرگراه پاسداران خواهد شد.

بزرگراه زیبایی شهرداری فضای سبز تبریز شهری نشاط ائل شادابی داغی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر