کد خبر: 118829 A

دبیر خانه کشاورز آذربایجان شرقی:

استفاده از قطعات غیراستاندارد چینی در ساخت تراکتورهای ایرانی می‌تواند به صنعت تراکتورسازی کشور در درازمدت ضربه وارد سازد.

ایلنا: دبیر «خانه کشاورز» آذربایجان شرقی از نگرانی کشاورزان از عرضه هرگونه تراکتور ایرانی با قطعات چینی خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا مصطفی قنبری درجلسه ستاد گندم استان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه بیش از ۱۰۰ نفر از اعضای این مجموعه در چهارمین کنگره سراسری خانه کشاورز که با حضور دکتر روحانی برگزار شده بود شرکت داشتند افزود: رئیس جمهور با اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان کمک مازاد به صندوق بیمه محصولات کشاورزی بادر نظر داشتن ۱۵۰ میلیارد تومان کمک قبلی نشان دادند که به اهمیت بخش کشاورزی وقوف بیشتری دارند و قول دادند بیش از این مبلغ از منابع دیگر بدهی‌های دولت به صندوق بیمه محصولات کشاورزی بپردازند.
وی با بیان اینکه کشاورزان طی سال‌های گذشته شرایط سختی را تجربه کردند افزود: کم و شور شدن منابع آبی، هزینه‌های کمر شکن تولید، برخی مشکلات قدیمی قانون برای ورود تکنولوژی‌های پیشرفته، فعالیت دلالان و واسطه‌های غیر ضرور شرایط سختی را برای کشاورزان و بخش کشاورزی به‌وجود آورده است که امیدواریم با حمایت‌ و هدایت دولت تدبیر و امید به مسیر اصلی و گذشته خود باز می‌گردد.
دبیر «خانه کشاورز» اضافه کرد: استفاده از قطعات غیراستاندارد چینی در ساخت تراکتورهای ایرانی می‌تواند به صنعت تراکتورسازی کشور در درازمدت ضربه وارد سازد.
قنبری با بیان اینکه تراکتورهایی با قطعات چینی به دلیل کیفیت پایین و عدم سازگاری با کشاورزی ایران می‌توانند مشکلات عدیده‌ای را برای کشاورزان به وجود آورند افزود: لازم است مدیران تراکتورسازی ایران در این مورد پاسخگو باشند.

آذربایجان شرقی استان آذربایجان شرقی ایران دولت رئیس جمهور صنعت قانون کشاورزی تراکتورسازی کشاورزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر