کد خبر: 118840 A

با برپایی نشست مشترک نمایندگان بوتاش ترکیه و شرکت ملی گاز ایران:

در این جلسه مشترک، موانع و چالشهای پیش روی نحوه اجرای موافقت نامه عملیاتی قرارداد صادرات گاز، بحرانهای فصول سرد سال و عملی شدن مصوبات قبلی بررسی و بازنگری شد.

ایلنا: به منظور بازنگری در نحوه اجرای موافقت نامه عملیاتی تداوم قرارداد صادرات گاز، مدیر عملیاتی شرکت بوتاش ترکیه به همراه هیئتی از کار‌شناسان آن شرکت، در جلسه مشترکی با معاون عملیات دسپچینگ شرکت ملی گاز ایران به گفت‌و‌گو نشستند.
به گزارش ایلنا در این نشست مشترک که با حضور نمایندگانی از ستاد منطقه ۸ عملیات انتقال گاز ایران، منطقه ۸ و همچنین نمایندگانی از دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران و شرکت بوتاش ترکیه برگزار شد، طرفین ضمن مرور و بررسی عملی شدن مصوبات قبلی، موانع و چالشهای احتمالی پیش روی فرایند صادرات گاز به کشور ترکیه و نقاط ضعف و قوت آن را بررسی کردند.
هوشنگ مهردادفر، معاون عملیات دسپچینگ شرکت ملی گاز ایران در این نشست صادرات گاز به کشور ترکیه را موجب تقویت عامل و دوستی دوکشور دانست و گفت: گاز به عنوان پل ارتباطی زمینه را برای ایجاد تفاهم و دوستی بین کشورهای، همسایه فراهم نموده و همواره در تلاش هستیم ازطریق صادرات گاز با کشورهای همسایه همکاری بیشتری داشته باشیم.
در ادامه نشست، آدم کوسموش، مدیر عملیاتی شرکت بوتاش ترکیه ضمن ابراز خوشحالی از همکاری‌های دو کشور، گفت: صادرات گاز به این کشور موجب گرمابخش خانه‌های مردم این کشور شده و محبوبیت ایران را در بین مردم دوچندان نموده است.
مدیر عملیاتی شرکت بوتاش ترکیه، ضمن تقدیر از همکاری‌های دوجانبه، افزود: کار‌شناسان شرکت ملی گاز ایران به دانش نفت و گاز تسلط بیشتری دارند و امیدواریم این ارتباط زمینه را برای گسترش دوستی‌ها و روابط با کشور ایران را فراهم نماید.
بنابراین گزارش، در این جلسه مشترک، موانع و چالش‌های پیش روی نحوه اجرای موافقت نامه عملیاتی قرارداد صادرات گاز، بحران‌های فصول سرد سال و عملی شدن مصوبات قبلی بررسی و بازنگری شد.
طرح صادرات گاز طبیعی ایران به ترکیه در سال ۱۹۹۶ میلادی با شرکت بوتاش ترکیه منعقد و مراحل اجرایی آن پس از ۵ سال، در ۱۰ دسامبر سال ۲۰۰۱ برابر با ۱۹ آذرماه سال ۱۳۸۰ آغاز شد.

ایران ترکیه شرکت ملی گاز گاز معاون نفت و گاز صادرات نحوه عملیاتی بوتاش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر