کد خبر: 119901 A

در هفت ماهه اول سال جاری مقدار ۶۹۳ هزار و ۸۰ تن انواع کالا به ارزش ۵۹۷ میلیون و ۱۳۳ هزار و ۱۰۰ دلار از طریق گمرکات استان به خارج از کشور صادر شده است.

ایلنا: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی گفت: در هفت ماهه اول سال جاری وزن کالاهای صادراتی استان و سایر گمرکات کشور معادل یک میلیون و ۳۵۴ هزار و ۷۰ تن بوده است.
به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد جعفر عظمایی در گفتگو با خبرنگاران افزود: در هفت ماهه اول سال جاری مقدار ۶۹۳ هزار و ۸۰ تن انواع کالا به ارزش ۵۹۷ میلیون و ۱۳۳ هزار و ۱۰۰ دلار از طریق گمرکات استان به خارج از کشور صادر شده است.
وی با بیان اینکه این ارقام در مقایسه با سال قبل از لحاظ وزنی ۵۳ درصد و از لحاظ ارزشی ۳۰ درصد رشد داشته است، افزود: در هفت ماهه اول سال ۹۲ مقدار ۲۶۶ هزار و ۵۷۸ تن انواع کالا به ارزش ۵۵۸ میلیون و ۹۹ هزار و ۶۶ دلار از طریق گمرکات استان آذربایجان شرقی وارد کشور شده است.
عظمایی با بیان اینکه این ارقام نسبت به مدت مشابه سال ۹۱، به لحاظ وزنی ۲۱ و به لحاظ ارزشی از ۲۶ درصد کاهش برخوردار بوده است تصریح کرد: در هفت ماهه اول سال ۹۲ مقصد صادرات کالاهای غیر نفتی به ۸۷ کشور و واردات از ۳۸ کشور بوده است.
وی گروه کالاهای صنعتی، کشاورزی، محصولات پتروشیمی و شیمیایی، فلزی، سنگ و مواد معدنی، فرش و صنایع دستی و محصولات مس سونگون را از عمده موارد صادرات غیر نفتی آذربایجان شرقی برشمرد.
عظمایی در پایان خاطر نشان ساخت: آمار صادرات کالاهای غیر نفتی استان بدون احتساب صادرات خدمات فنی و مهندسی بوده است.

آذربایجان شرقی استان آذربایجان شرقی پتروشیمی دلار رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت رشد صنایع دستی فرش کشاورزی وزن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر