کد خبر: 121606 A

شورای سیاستگذاری، برنامه ریزی و کاربردی جهت سرعت بخشیدن و نیل به اهداف عالیه و مقدس برای خدمت به بازنشستگان تشکیل خواهد شد

ایلنا: مراسم شمیم عشق با نمایش خیمه خورشید به مناسبت ایام شهادت و سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی با حضور فعالان جامعه کارگری و بازنشستگان بمدت ۲ روز و به همت واحد امور فرهنگی و مذهبی خانه کارگر تبریز در مجتمع فرهنگی ۲۲ بهمن تبریز برگزار شد.
تا قیامت حماسه عاشورای حسینی جاودانه خواهد ماند
دبیراجرایی و مجری طرحهای آموزشی خانه کارگر تبریز در این مراسم با بیان اینکه تا قیامت حماسه عاشورای حسینی جاودانه خواهد ماندگفت: فلسفه وجودی عاشورای حسینی از زمانی که حضرت ابا عبداله الحسین موسم حج را ناتمام گذاشته و حرکت بسوی کوفه را با همراهان و اهل بیت آغاز کرد تا ظهر روز ۱۰ محرم الحرام یعنی روز عاشورا و شهادت وی و ۷۲ تن از یارانش بعنوان قیام عاشورای حسینی(ع) رقم خورد.
کریم صادقزاده با بیان اینکه این قیام، قیام حق بر علیه باطل و مبارزه با ظلم و ستم و جهاد علیه ریا و تزویر بوده و بعنوان الگوی تمام عیار، مکتب شهادت را جاودانه کرد گفت: یکی از مهم‌ترین کار‌ها در این ایام مبارک، اهتمام به شنیدن و خواندن در باب فلسفه قیام آن حضرت و ادراک و تعقل در آن است تا بابهای جدیدی در زندگی فردی و اجتماعی ما گشوده شود.
وی در مورد عظمت واقعه عاشورا به سخنان آیت الله وحید خراسانی که در مورد عظمت واقعه عاشورا فرموده بودند: «ایامی که در پیش است به قدری عظمت دارد که هم عقل از ادراک عاجز است و هم بیان قاصر است. کسی نفهمید عاشورا چه روزی است و کاری که آن روز شد، چه کاری است و اثری که بر آن کار مترتب شد، چه اثری است» اشاره کرد و گفت: حماسة‌ عاشورا از جمله‌ حماسه‌هایی‌ بود که‌ به‌ تدریج‌ ابعاد و عمق ‌ آن‌، عظمت‌ و اهمیت‌ پیدا نمود و به‌ عنوان‌ حماسه‌ای‌ جاودانه‌ در طول‌ تاریخ‌ بشریت‌، مطرح‌ گردید.
هنر زبان گویای هر واقعه هر حادثه هر جریان، موضوع و سوژه‌ای است
وی همچنین به نمایش خیمه خورشید که با موضوعیت بازنمایی واقعه عاشورا و توسط هنرمندان متعهد و مجرب و توانمند کلانشهر تبریز و به سرپرستی مهدی لیثی اصل از مداحان خاندان عصمت وطهارت تهیه، تنظیم و اجراء گردید اشاره کرد و گفت: هنر زبان گویای هر واقعه هر حادثه هر جریان، موضوع و سوژه‌ای است و هنر و هنرمندی نمایا نگر تمامی زیبائی‌ها، خوبی‌ها، معرفی بدی‌ها و زشت‌های جهت شناخت و معرفت جامعه از حقیقت و واقعیتهای آن‌ها است.
صادقزاده کارهای هنری و فعالیت در امر هنر را بسیار ارزشمند دانست و گفت: بدون شک اثرات مثبت و با ارزش این نمایش بزرگ و ستودنی در جامعه ما از موقعیت بالای برخوردار خواهد بود.
شورای سیاستگذاری، برنامه ریزی و کاربردی جهت سرعت بخشید ن و نیل به اهداف عالیه و مقدس برای خدمت به بازنشستگان تشکیل خواهد شد
وی همچنین با اشاره به اینکه خانه کارگر در طول سال بعنوان یک تشکل صنفی با برنامه‌های مختلف فرهنگی، آموزشی، هنری و ورزشی، اجتماعی برای اعضای خانه کارگر خدمات شایسته و قابل توجهی ارائه می‌دهد و برای آینده نیز در تمامی بخش‌های مختلف برنامه ریزی کرده است گفت: ما در نظر داریم افراد شایسته، فعال و دلسوز و توانمند را در قالب تشکلی بنام فعالان جامعه کارگری آغاز کنیم و براساس فعالیت و همکاری اعضاء با این نهاد کارگری با شرایط ویژه و خاص کارت صادر کنیم.
صادق‌زاده از تشکیل شورای سیاستگذاری، برنامه ریزی و کاربردی نیز خبر داد و گفت: این شورا برای پیشکسوتان جامعه کارگری استان جهت سرعت بخشیدن و نیل به اهداف عالیه و مقدس برای خدمت به بازنشستگان تشکیل خواهد شد.
گفتنی است در پایان مراسم دکترخیری و دکترحسین پورفیضی از اساتید دانشگاه نیز به ایراد سخنرانی پرداختند.
لازم به ذکر است در پایان این مراسم مسابقه فرهنگی برگزار و به ۲۴ نفر از برندگان جوایزی اهدا شد.

۲۲ بهمن اهل بیت پیشکسوتان جامعه عاشورا عشق فردی و اجتماعی فلسفه محرم مداحان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر