کد خبر: 121620 A

ایجاد فضای تعامل در سطح بین المللی و توسعه روابط تجاری می‌تواند مسیر را برای صادرکنندگان و فعالین اقتصادی هموار کند. / با ایجاد روابط منطقی در سطح وسیع با دنیا، می‌توانیم روابط تجاری را توسعه دهیم و از این مسیر توانمندی استان کشور را ارتقاء بخشیم.

ایلنا: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی گفت: تجارت چمدانی در صادرات غیر نفتی استان سهم بسزایی دارد به طوری که در هفت ماهه اول سال جاری ۳/۲ درصد از صادرات غیر نفتی استان به تجارت چمدانی اختصاص دارد.
به گزارش ایلنا، محمد جعفر عظمایی اظهار داشت: ارزش صادرات تجارت چمدانی در هفت ماهه سال ۹۲،۱۰۳ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار بود که نسبت به مدت مشابه در سال ۹۱ از رشد ۵/۱۸ درصدی برخوردار است.
وی با اشاره به دیدگاه جدید جاکم بر توسعه اقتصادی و تجاری در کشور و ایجاد موج امیدواری در حوزه تولید و تجارت اضافه کرد: ایجاد فضای تعامل در سطح بین المللی و توسعه روابط تجاری می‌تواند مسیر را برای صادرکنندگان و فعالین اقتصادی هموار کند.
عظمایی با بیان اینکه تجارت خوب می‌تواند از تولید پشتیبانی کند، افزود: با ایجاد روابط منطقی در سطح وسیع با دنیا، می‌توانیم روابط تجاری را توسعه دهیم و از این مسیر توانمندی استان کشور را ارتقاء بخشیم. وی همچنین خاطر نشان کرد: در هفت ماهه اول سال جاری مقدار ۶۹۳ هزار و ۸۰ تن انواع کالا به ارزش ۵۹۷ میلیون و ۱۳۳ هزار و ۱۰۰ دلار از طریق گمرکات استان به خارج از کشور صادر شده است.

آذربایجان شرقی استان آذربایجان شرقی استان کشور تجارت دلار رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت رشد توسعه روابط چمدانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر