کد خبر: 122267 A

شهردار جدید تبریز خبر داد:

خوشبختانه نخستین سری از واگن‌های خریداری شده برای خط یک قطار شهری تبریز که از ماه‌ها قبل از کشور چین به سمت ایران حرکت کرد بود به ایران رسیده و در بندرعباس از کشتی تخلیه شده است و این واگن‌ها به زودی و پس از انجام مراحل و تسریفات ترخیص از گمرک به تبریز منتقل خواهند شد.

ایلنا: شهردار تبریز از ورود نخستین سری از واگن‌های خریداری شده برای خط یک مترو تبریز به ایران و تخلیه آن‌ها در بندرعباس خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا صادق نجفی در نشست با معاونین و مدیران ارشد شهرداری تبریز افزود: خوشبختانه نخستین سری از واگن‌های خریداری شده برای خط یک قطار شهری تبریز که از ماه‌ها قبل از کشور چین به سمت ایران حرکت کرد بود به ایران رسیده و در بندرعباس از کشتی تخلیه شده است و این واگن‌ها به زودی و پس از انجام مراحل و تسریفات ترخیص از گمرک به تبریز منتقل خواهند شد.
وی با اشاره به زمان تفریبی ورود واگن‌ها به تبریز و راه اندازی آزمایشی بخشی از خط یک تصریح کرد: برابر برنامه ریزی‌های انجام گرفته این واگن‌ها تا ۱۰ روز آینده از گمرک بندر عباس ترخیص و به سمت تبریز بارگیری خواهند شد و بنده شخصا از طریق مقامات مسوول کشوری پی گیری ترخیص و انتقال سریع واگن‌ها به تبریز هستم.
شهردار تبریز در عین حال با تأکید مجدد بر قطعی بودن راه اندازی آزمایشی فاز نخست از خط یک مترو تبریز تا پایان سال جاری افزود: فاز نخست خط یک مترو پس از ورود واگن‌ها به تبریز و انجام تست‌های فنی و ناوبری، به طور آزمایشی در مسیر ۶ کیلومتر اول، حدفاصل ائل گلی تا ایستگاه شهریار راه اندازی خواهد شد.
نجفی با اشاره به زمان قطعی راه اندازی و بهره برداری کامل از خط اول مترو خاطرنشان کرد: این خط در سه مرحله به بهره برداری خواهد رسید و بر اساس برنامه ریزی‌های انجام گرفته، شش کیلومتر اول از ائل گلی تا ایستگاه شهریار تا یایان سال جاری، شش کیلومتر دوم از میدان جانبازان تا میدان ساعت تا پایان سال ۹۳ و فاز سوم وتکمیلی و نهایی خط یک تا پایان سال ۹۴ و ‌‌نهایت اوایل ۹۵ به بهره برداری خواهد رسید.

ایران جانبازان چین شهرداری کشتی گمرک مترو تبریز شهریار واگن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر