کد خبر: 122864 A

بیش از ۵۱۲ هزار هکتار از اراضی زراعی آذربایجان شرقی امسال به زیر کشت پاییزه خواهد رفت که از این میزان اراضی زیر کشت، ۳۴۰ هزار هکتار زیر کشت گندم دیم و ۹۷ هزار هکتار به کشت گندم آبی اختصاص یافته است.

ایلنا: معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی از اجرای ۹۴ درصد عملیات کشت پاییزه دیم در این استان خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا ایوب ایرانی فام در جلسه ستاد گندم آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه بارندگی‌های اخیر جان تازه‌ای به کشت پاییزه در آذربایجان شرقی داده است افزود: بیش از ۵۱۲ هزار هکتار از اراضی زراعی آذربایجان شرقی امسال به زیر کشت پاییزه خواهد رفت که از این میزان اراضی زیر کشت، ۳۴۰ هزار هکتار زیر کشت گندم دیم و ۹۷ هزار هکتار به کشت گندم آبی اختصاص یافته است.
وی با بیان اینکه در مجموع ۴۸ هزار هکتار برای جو دیم و ۲۵ هزار هکتار نیزبرای جو آبی در نظر گرفته شده است افزود: ۲هزار هکتار از اراضی زراعی استان نیز، برای کشت پاییزه کلزا پیش بینی شده است که تاکنون بیش از یک هزار و ۴۵۰ هکتار از این میزان زیر کشت کلزا رفته است که پیش بینی می‌شود ۲ هزار و ۸۰۰ تن محصول دانه روغنی کلزا برداشت شود.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان افزود: از میزان پیش بینی شده برای کشت پاییزه تا ۲۷ آبان ماه ۷۵ هزار هکتار گندم آبی، ۳۱۷هزار هکتار گندم دیم، ۱۶ هزار و ۸۵ هکتار جو آبی و ۳۷ هزار و ۷۹۴ هکتار جو دیم زیر کشت قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه از ۵۱۲ هزارو ۷۵۰ هکتار زمینی که در آذربایجان شرقی برای کشت پاییزه اختصاص یافته تاکنون ۴۴۸ هزارو ۷۹ هکتار و در حدود ۸۷ درصد عملیاتی شده است افزود: از تمامی زارعین و باغداران می‌خواهیم در فرصت باقی مانده نسبت به کشت پاییزه اقدام نمایند چراکه با هر روز تاخیر در کشت پاییزه، شاهد کاهش یک درصدی محصول خواهیم بود.
ایرانی فام بر بیمه محصولات کشت شده در پاییزه تاکید نموده و ادامه داد: امیدوارم مدیران جهادکشاورزی شهرستان‌ها در کنار ترغیب زارعین جهت کشت به موقع پاییزه، بیمه محصولات کشت پاییزه را نیز در نظر داشته باشند.

آذربایجان شرقی معاون هکتار میزان عملیات آبی اراضی پاییزه گندم دیم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر