کد خبر: 123052 A

امام جمعه اهر:

به مناسبت بیست و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، کتابداران و جمعی از فعالان فرهنگی شهرستان اهر با امام جمعه این شهرستان دیدار کردند.

ایلنا: امام جمعه شهرستان اهر کتاب را موجب غنای فرهنگی جامعه دانست.
به گزارش خبرنگار ایلنا حجت الاسلام حاجی‌زاده، که در دیدار کتابداران و جمعی از فعالان فرهنگی این شهرستان به مناسبت بیست و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، سخن می‌گفت ‏ همچنین ازکتاب به عنوان معجزه فرهنگی معنوی رسول اعظم(ص) یاد کرد و گفت: قرآن کریم محوری‌ترین و پایدار‌ترین کتاب درهمه اعصار و قرون بوده است.
وی تأکید کرد: هر قدر افراد کتابخوان در یک جامعه بیشتر باشد به‌‌ همان میزان جامعه از لحاظ علمی و فرهنگی غنی‌تر و پر بار‌تر خواهد بود.
حجت الاسلام حاجی‌زاده ضمن تقدیر از اهالی فرهنگ، کتابداری را شغلی مقدس وکتابداران را تلاشگران عرصه فرهنگ خواند و افزود: کتابداران در جهت ارتقای سطح فکری، علمی و فرهنگی جامعه فعالیت دارند.
امام جمعه اهر در پایان سخنان خود بر لزوم سرمایه گذاری فرهنگی در شهرستان تاکید کرد و خواستار توجه جدی مسئولان به مشکلات و موانع ارتقای فرهنگی جامعه شد.
حجت شالچی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اهر نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه‌های اهر گفت: در حال حاضر شهرستان اهر دارای ۴ باب کتابخانه عمومی شامل ۳ باب کتابخانه نهادی و یک باب کتابخانه مشارکتی با مجموع یک هزار و ۹۹۶ متر مربع زیربناست.
شالچی تعداد کتاب‌های موجود در کتابخانه‌های عمومی شهرستان اهر ر ا ۶۶ هزار و ۳۲۸ نسخه و تعداد اعضای این کتابخانه‌ها را ۵ هزار و ۲۹۶نفر عنوان کرد.

ارتقای سطح امام جمعه جامعه جمهوری اسلامی ایران سرمایه گذاری علمی و فرهنگی قرآن کریم کتابخانه های عمومی مشکلات کتابخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر