کد خبر: 123076 A

دبیر ستاد هفته پارالمپیک آذربایجانشرقی:

اولین جلسه ستاد گرامیداشت هفته پارالمپیک در آذربایجانشرقی برگزار شد.

ایلنا: رییس هیات ورزشهای جانبازان و معلولین آذربایجانشرقی گفت: هدف از خیزش پارالمپیک گسترش ورزش در بین جامعه معلول و جانباز است.
به گزارش خبرنگار ایلنا علی کشفیا در اولین جلسه ستاد گرامیداشت هفته پارالمپیک در تبریز افزود: هفته پارالمپیک با ابتکار ایران اسلامی در جهان همزمان برگزار می‌شود که هفته پارالمپیک در کشورمان پرشور‌تر و باشکوه‌تر از تمام دنیا برپا می‌شود که مورد توجه کمیته المپیک و پارالمپیک دنیاست.
دبیر ستاد هفته پارالمپیک آذربایجانشرقی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اهداف این هفته نشان دادن جنبش و خیزش پارالمیک به جامعه و جهانیان است و جامعه باید قشر معلول و جانباز را نشان دهیم.
وی افزود: پتانسیل ورزش قهرمانی و همگانی در بین معلولین و جانبازان بالاست و تمام پتانسیل و توان ما برای نشان دادن جمعیت آماری معلولین استان به خانواده‌ها و ترغیب آنان به حضور معلولین و جانبازان در میادین ورزشی است.
اولین جلسه ستاد گرامیداشت هفته پارالمپیک در آذربایجانشرقی با حضور معاون امور ورزشی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی، علی کشفیا رییس هیات ورزشهای جانبازان و معلولین استان و دبیر ستاد گرامیداشت هفته پارالمپیک، نمایندگان دستگاههای اجرایی امور اجتماعی استانداری، صدا و سیما، شهرداری و شورای اسلامی شهر تبریز، بهزیستی، آموزش و پرورش، آموزش و پرورش استثنایی، مرکز بهداشت، دانشگاه تبریز و آزاد اسلامی واحد تبریز واحدهای تربیت بدنی و بنیاد شهید آذربایجانشرقی در اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد.
هفته پارالمپیک آذربایجانشرقی از ۷ الی ۱۳ آذرماه در استان برگزار می‌شود که در این هفته قهرمانان و مسئولین ورزش جانبازان و معلولین روز استان در اولین هفته المپیک در مزار شهدا حضور یافته و با آرمانهای شهدا و امام راحل تجدید بیعت خواهند کرد.
دیدار قهرمانان و پیشکسوتان با استاندار آذربایجانشرقی، تجلیل از قهرمانان و پیشکسوتان در دیدار تیمهای تراکتورسازی و پیروزی تهران در استادیوم یادگار امام(ره)، دیدار مدیر کل وزرش و جوانان آذربایجانشرقی از مدرسه استثنایی مردانی آذر، کارگاههای آموزشی جهش آشنایی با جنبش پارالمپیک در دانشکده‌ای تربیت بدنی دانشگاه تبریز و دانشگاه ازاد اسلامی واحد تبریز، برنامه‌های ورزشی پارالمپیک در صدا و سیما و برگزاری جشنواره بزرگ ۴۰۰ نفری ویژه ورزشکاران جانباز و معلول استان در سالن شهید صمد اقدمی تبریز از مهم‌ترین برنامه‌های این هفته خواهد بود.

آموزش و پرورش اداره کل ورزش و جوانان بهزیستی پیشکسوتان جامعه جهان شورای اسلامی شهر شهرداری صدا و سیما معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر