کد خبر: 124132 A

استاندار آذربایجان شرقی:

هیئت بلندپایه کارگری حزب الله لبنان به همراه جمعی از فعالان کارگری و اعضای هیئت اجرایی خانه کارگر آذربایجان شرقی با استاندار آذربایجان شرقی دیدار کردند.

ایلنا: استاندار آذربایجان شرقی گفت: در کشورهایی که با بحران مالی و مشکلات اقتصادی روبرو هستند، وجود تشکل‌های کارگری برای حمایت از آن‌ها ضرورت دارد.
به گزارش خبرنگار ایلنا اسماعیل جبارزاده که در دیدار هیئت بلندپایه کارگری حزب الله لبنان و جمعی از فعالان کارگری و اعضای هیئت اجرایی خانه کارگر آذربایجان شرقی سخن می‌گفت با اشاره به سیاست‌های دولت تدبیر و امید در خصوص تشکل‌های غیردولتی، گفت: حمایت از تشکل‌های غیردولتی در تمام زمینه‌ها از جمله خانه کارگر در برنامه دولت قرار دارد چرا که این تشکل‌ها در گذشته خدمات خوبی را در کشور ارایه کرده‌اند.
وی افزود: امیدوارم این تشکل‌ها از جمله خانه کارگر در تحقق شعار دولت جدید در زمینه گسترش تولید و اشتغالزایی حرکت کنند.
جبارزاده تبریز و آذربایجان شرقی را قطب صنعتی ایران خواند و گفت: ما علاقمند به توسعه روابط اقتصادی، تجاری و صنعتی با لبنان هستیم و دو تشکل کارگری ایرانی و لبنانی بهتر می‌توانند با استفاده ار ظرفیت‌های خود پلی بین دو طرف ایجاد کنند نقش ه‌بسزایی در برقراری این ارتباطات داشته باشند.
استاندار آذربایجان شرقی همچنین کریم صادق‌زاده دبیر اجرایی و مجری طرح‌های آموزشی خانه کارگر تبریز را فرد توانمندی خواند و گفت: در راستای تحقق هدف مهم ارتباطات میان دو کشور بدین وسیله دبیر اجرایی خانه کارگر تبریز و دبیر اتحادیه کارگری حزب الله لبنان را به عنوان عامل ایجاد پل استان آذربایجان شرقی و کشور لبنان اعلام کرده و دوست دارم در جریان روند پیشرفت کار‌ها در این زمینه قرار گیرم.
وی خواستار ارایه گزارش سه ماهه از پیشرفت روند امور در این زمینه شد و گفت: امیدوارم در سایه همکاری تنگاتنگ و رفت و آمدهای تشکل‌های کارگری آذربایجان شرقی و لبنان شاهد ارتباطات بیشتر در زمینه‌های مختلف به ویژه صنعتی و تجاری باشیم
جبارزاده همچنین اثبات حقانیت ایران در پرونده هسته‌ای را موفقیت بزرگی برای کشور خواند وگفت: خداوند بزرگ را شاکریم که این موفقیت بزرگ را شامل حال ملت ایران کرد.
وی با ابراز تأسف از حادثه تروریستی مقابل سفارت ایران در لبنان و شهادت حجه الاسلام و المسلمین ابراهیم انصاری رایزن فرهنگی سفارت در این حادثه، اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران بیشترین لطمات تروریستی را در بیش از سه دهه گذشته متحمل شده است و از این رو مبارزه با تروریسم یکی از ضروریات جامعه بشری است.
این گزارش حاکی است هیئت بلندپایه کارگری حرب الله لبنان در سفری دو روزه به استان آذربایجان شرقی ضمن دیدار با تشکل‌های کارگری این استان، استاندار آذربایجان شرقی و شهردار تبریز از کارخانه تراکتورسازی تبریز و اماکن تاریخی این شهر نیز بازدید می‌نمایند.
در این هیئت سید هاشم سلهب مسئول دفتر تشکیلات کارگری حزب الله لبنان، حاج علی یاسین رییس اتحادیه کارگران الوفاء، حاج اسامه الخنساء دبیرکل اتحادیه کارگران وفاء، ناصر یوسف نزال دبیرکل اتحادیه کارگران حمل و نقل دریایی در لبنان، فصیل طه مسئول امور مالی تشکیلات کارگری حزب الله لبنان، نواف سلهب عضو اتحادیه کارگران حزب الله لبنان حضور داشتند.

آذربایجان شرقی استان آذربایجان شرقی ایران جمهوری اسلامی ایران حزب الله دولت لبنان مبارزه با تروریسم ملت ایران هسته ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر