کد خبر: 124134 A

معاون دبیرکل خانه کارگر در امور بین الملل:

امیدواریم با آمدن دولت آقای دکتر روحانی، سه جانبه گرایی کارگران شکل بگیرد تا هم اشتغال حاکم و هم کارگران در آرامش باشند.

ایلنا: معاون دبیرکل خانه کارگر در امور بین الملل تأکید کرد: بی‌توجهی به روابط کار موجب لطمه به تولید و اشتغال می‌شود.
به گزارش خبرنگار ایلنا محمد حمزه‌ای که در دیدار هیئت بلندپایه کارگری حزب الله لبنان و جمعی از فعالان کارگری و اعضای هیئت اجرایی خانه کارگر تبریز با استاندار آذربایجان شرقی سخن می‌گفت افزود: متاسفانه در گذشته به سه جانبه گرایی توجه نشد، علاوه بر کاهش تولید، میزان آمار بیکاری بالا رفت، تبعیض‌های بیشتر شد، کار کودکان زیاد شد و حقوق بنیادی کارگران در برخی مسایل لغو شد که امیدواریم با آمدن دولت آقای دکتر روحانی، سه جانبه گرایی کارگران شکل بگیرد تا هم اشتغال حاکم و هم کارگران در آرامش باشند.
وی همچنین با اشاره به تحقق حماسه سیاسی در کشور در سالجاری گفت: با رای مردم دولت تدبیر و امید انتخاب شده و آفای دکتر روحانی به عنوان دانشمند و عالمی توانمند مسئولیت دولت را بر عهده گرفته و وزیری از جنس کارگران و آشنا به حقوق بنیادین کار و کار شایسته به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعیین شده که امیدبخش است.
حمزه‌ای موفقیت اخیر مذاکرات هسته‌ای که با تدبیر و سیاست مقام معظم رهبری، درایت رییس جمهوری و تلاش وزیر امور خارجه محقق شد را تبریک گفت و افزود: همه جهان از این موضوع خوشحالند و ما ملت سربلندی در جهان هستیم.
همین گزارش حاکی است هیئت بلندپایه کارگری حرب الله لبنان در سفری سه روزه به استان آذربایجان شرقی ضمن دیدار با تشکل‌های کارگری این استان، استاندار آذربایجان شرقی و شهردار تبریز از کارخانه تراکتورسازی تبریز و اماکن تاریخی این شهر نیز بازدید می‌نمایند.
در این هیئت سید هاشم سلهب مسئول دفتر تشکیلات کارگری حزب الله لبنان، حاج علی یاسین رییس اتحادیه کارگران الوفاء، حاج اسامه الخنساء دبیرکل اتحادیه کارگران وفاء، ناصر یوسف نزال دبیرکل اتحادیه کارگران حمل و نقل دریایی در لبنان، فصیل طه مسئول امور مالی تشکیلات کارگری حزب الله لبنان، نواف سلهب عضو اتحادیه کارگران حزب الله لبنان حضور دارند.

اشتغال امور بین الملل بیکاری حزب الله حقوق دولت لبنان مذاکرات هسته ای وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ملت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر