کد خبر: 124700 A

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار آذربایجان شرقی:

سیاست جدی در حوزه پژوهش، تبدیل فناوری به خدمات است و برنامه‌های هفته پژوهش نیز باید با این رویکرد طراحی شود.

ایلنا: معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: آذربایجان شرقی باید در این زمینه، قطب شمال غرب کشور بوده و حتی فرا‌تر از مرز‌ها نیز اثرگذار باشد.
به گزارش خبرنگار ایلنا محمدتقی پاکزاد در جلسه کارگروه تخصصی پژوهش، فناوری و تحول اداری استان، با اشاره به درپیش بودن هفته پژوهش و لزوم هدفمند بودن برنامه‌های این هفته، خاطرنشان کرد: سیاست جدی در حوزه پژوهش، تبدیل فناوری به خدمات است و برنامه‌های هفته پژوهش نیز باید با این رویکرد طراحی شود.
وی با تاکید بر اینکه حوزه پژوهش و تولید باید با هم متصل باشند، افزود: مشکلاتی که در حوزه صنعت کشور در اثر تحریم‌ها به وجود آمد ناشی از خلاء ارتباطی بین حوزه علم و فناوری و حوزه صنعت و تولید بود.
پاکزاد با بیان اینکه باید در بحثآموزش و پژوهش، گام‌های بلندتری نسبت به گذشته برداریم، اظهار داشت: امروز کشور ما در صنایع دفاعی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و در حوزه نفت و پتروشیمی نیز قدم‌هایی برداشته شده، اما در عرصه‌های دیگر هم باید تحولاتی صورت گیرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار آذربایجان شرقی نیازسنجی در تحقیقات، کاربردی کردن پژوهش‌ها و تجاری‌سازی فناوری را مورد تاکید قرار داد و گفت: این یک هدف مشترک برای دست‌اندرکاران حوزه پژوهش استان است که باید به دغدغه اصلی ما تبدیل شود.
وی با بیان اینکه باید در این زمینه کار جمعی صورت گیرد، افزود: باید از تمام ظرفیت‌های استان به درستی استفاده کنیم و با به کار گیری مراکز آموزشی و شرکت‌های دانش‌بینان، این مسیر را با همراهی هم پیش برویم.
صومی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز هم در این جلسه با تاکید بر عملیاتی کردن طرح‌های پژوهشی، ارتباط بین دانشگاه‌ها و نظارت بر اجرای طرح‌های پژوهشی را ضروری دانست.

آذربایجان شرقی پتروشیمی دانشگاه علوم پزشکی صنعت علم و فناوری فناوری قطب شمال معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی نفت سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر