کد خبر: 126182 A

عضو مجلس خبرگان رهبری:

یکی از مشکلاتی که در زمینه حقوق شهروندی وجود دارد این است که مسایل حقوق شهروندی در بسیاری از قوانین به صورت پراکنده است.

ایلنا: عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: طرح منشور حقوق شهروندی آثار مثبتی در جامعه دارد.
به گزارش خبرنگار ایلنا آیت الله هاشم هاشم‌زاده هریسی در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این مطلب افزود: یکی از مشکلاتی که در زمینه حقوق شهروندی وجود دارد این است که مسایل حقوق شهروندی در بسیاری از قوانین به صورت پراکنده است و به دلیل قدیمی بودن آن‌ها به فراموشی سپرده می‌شود.
وی افزود: به نظرم این اقدام آقای روحانی اقدامی مثبت و قابل احترام است. چراکه مجموعه قوانین موجود در این رابطه را یک جا جمع کرده‌اند و همه آن‌ها در یک جا برجسته سازی می‌شوند.
عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: از سوی دیگر طرح اینگونه مسایل باعثفرهنگ سازی و آگاه کردن مردم از حقوقی که دارند می‌شود و همین که در افکار عمومی مطرح می‌شود باعثتزریق آثار مثبتی در جامعه می‌شود.
وی ادامه داد: نکته نگران کننده اجرای این حقوق است که به نظرم اگر ۱۰درصد از آن نیز اجرایی شود غنیمت است و ضرری را متوجه فردی نمی‌کند.
آیت الله هاشم‌زاده هریسی افزود: همچنین اگر عنوان شود که این مسایل تاکنون بار‌ها مطرح شده است، باز هم باید گفت تکرار مصادیق حقوق شهروندی اقدام مفیدی است و بهتر از این است که به قانون اساسی اکتفا کنیم و بگذاریم این مسایل مسکوت بماند. در مجموع این اقدام، اقدام مفید و موثری است و باید همه مسوولان نظام برای اجرای آن تلاش کنند.

جامعه حقوق عضو مجلس خبرگان رهبری قانون اساسی مجلس خبرگان رهبری شهروندی برجسته احترام مثبت مسایل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر