کد خبر: 126258 A

نائب رییس شورای اسلامی شهر تبریز:

طرح بزرگ توسعه میدان ساعت تداعی گر هویت کهن شهر تبریز خواهد شد.

ایلنا: نائب رییس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: طرح توسعه میدان ساعت از طرحهای عمرانی بزرگ و متحول کننده و یادگار شورای چهارم شهر برای تبریز خواهد بود.
به گزارش خبرنگار ایلنا محدثافزود: میدان و ساختمان تاریخی عمارت ساعت در حالی که محل مناسبی است برای اجتماعات بزرگ مذهبی و ملی ماست آنچنان که باید بها داده نشده و عملا در حصار ساختمان‌ها از دید شهروندان پنهان مانده است.
وی ادامه داد: میدان بزرگ شهر ضرورتی برای امروز شهرتبریز است و عدم وجود چنین مکانی همیشه دیده می‌شد و از سال‌های گذشته مکان یابی میدان مورد بحثبوده است که امروز بعنوان طرح بزرگ توسعه میدان ساعت از آن یاد برده می‌شود.
محدثافزود: با حضور و استقرار شورای چهارم طرح توسعه میدان ساعت به صورت جدی و قطعی دنبال شده و در اولویت ویژه شورای شهر قرار گرفته است و از طرحهای عمرانی بزرگ و متحول کننده شهر تبریز خواهد بود.
نائب رییس شورای اسلامی شهر تبریز اظهار داشت: اعضای شورای شهر در فوریت و اولویت ویژه دستور مطالعه همه جانبه آن را صادر کرده‌اند و بعد از مطالعه و طرح در صحن شورا اقدامات اساسی صورت خواهد گرفت.
این عضو شورای شهر با اشاره به اهمیت طرح گفت: با توسعه میدان بزرگ ساعت چندین المان و مکان تاریخی و پر اهمیت شهر تبریز که حکایت از هویت شهرمان دارد از حصار ساختمان‌ها آزاد خواهد شد و با توجه به نقش و اهمیت تلفیق معماری روز با معماری کهن و بافت قدیمی تبریز، شهروندان شاهد شناسنامه قدیم شهر در مرکز شهر تبریز خواهند بود.
وی در عین حال در پایان یادآور شد: مطالعات این طرح بایستی طوری صورت گیرد که بعد از ساخت چه از نظر استفاده از مصالح ساختمانی و چه بافت ظاهری و المانهای دیگر تداعی گر هویت شهر کهن تبریز باشد.

شورای اسلامی شهر شورای شهر معماری توسعه ساختمان ساعت تبریز میدان تاریخی نائب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر