کد خبر: 126391 A

برهان تاجیک از کارگران کارخانه بازیافت زباله شرکت در حالی که در خط تفکیک مشغول جداسازی زباله‌ها بود با یک کیف دستی مردانه مواجه شد. / یک سند آپارتمان مسکونی، سند خودروی سواری، دسته چک، دو فقره چک ۷.۵ و ۱.۵ میلیون تومانی، عابر بانک با رمز نوشته شده بر روی کاورش و ۱۲۰ هزار تومان پول نقد محتوای داخل کیف بود.

ایلنا: دقت و امانتداری کارگر کارخانه بازیافت زباله شرکت صنعت سازان فتح تبریز، آرامش را به صاحب اموال گمشده برگرداند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، چند روز پیش برهان تاجیک از کارگران کارخانه بازیافت زباله شرکت در حالی که در خط تفکیک مشغول جداسازی زباله‌ها بود با یک کیف دستی مردانه مواجه شد. برهان بلافاصله کیف را از روی نقاله برداشت و محتویات داخلش را کنترل کرد. یک سند آپارتمان مسکونی، سند خودروی سواری، دسته چک، دو فقره چک ۷.۵ و ۱.۵ میلیون تومانی، عابر بانک با رمز نوشته شده بر روی کاورش و ۱۲۰ هزار تومان پول نقد محتوای داخل کیف بود.
برهان تاجیک در این باره می‌گوید: با مشاهده کیف و محتویات درونش دود از کله‌ام بلند شد و یک آن برق شادی در چشمانم درخشید به ویژه وقتی که دوستانم نیز دورم جمع شدند و برای پیدا کردن این کیف دستی به من تبریک گفتند.
وی ادامه می‌دهد: اما یک آن چیزی از درون من فریاد زد که این امانت هر چه سریع‌تر باید به صاحبش برگردد.
برهان می‌افزاید: پسر خاله‌هایم نیز که با من در خط تفکیک زباله همکار بودند از من خواستند سریعا ماجرا را به مدیر کارخانه اطلاع دهم و من هم بلافاصله در کیف را بستم و به سمت دفتر مدیر کارخانه به راه افتادم.
کارگر امین شرکت صنعت سازان فتح می‌گوید: مدیر کارخانه هم با مشاهده کیف دستی از من تشکر کرده و با بررسی محتویات درون آن‌ها شماره تماس صاحب کیف را که از قضا کارمند شهرداری منطقه ۴ تبریز بود پیدا کرد و با او تماس گرفت و ماجرا را خبر داد.
برهان تاجیک می‌گوید: وقتی صدای خنده و تشکر کارمند شهرداری را پشت تلفن شنیدم مثل این بود که باری از روی دوش من برداشته شد.
از برهان راجع به خودش می‌پرسم، می‌گوید: اهل یکی از روستاهای شهرستان زابل استان سیستان و بلوچستان است و برای کسب روزی حلال ترک دیار کرده و در کارخانه بازیافت زباله تبریز کار می‌کند.
وقتی از علت برگرداندن کیف به صاحبش می‌پرسم با قاطعیت می‌گوید که مال مردم باید حفظ شود و ما امین آن‌ها در این کارخانه هستیم و تاکید می‌کند که قبلا هم یکی از همکارانش دو سکه بهار آزادی، اسنادی نظیر اوراق بهادار و شناسایی در خط تفکیک پیدا کرده بود.
از برهان تاجیک در مورد جایزه احتمالی‌ای که به او تعلق گرفته می‌پرسم که می‌گوید: ۱۰۰ هزار تومان از طرف آقای فاخری فر دریافت کردم دستش درد نکند.

استان سیستان و بلوچستان برق پول تلفن چک زباله شادی شهرداری صنعت عابر بانک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر