کد خبر: 127339 A

مدیر جهادکشاورزی شهرستان ویژه مرند:

در این راستا اداره منابع طبیعی شهرستان مرند، دهیاری و اعضای شورای اسلامی در منطقه بررسی‌های اولیه را انجام و شورای اسلامی ودهیاری درخصوص تامین آب با تاکید برآبیاری قطره‌ای وچاله کنی محل کاشت درختان و تهیه کروکی موقعیت جغرافیایی به روش جی پی اس، اقدامات لازم را اجرایی خواهند کرد.

ایلنا: مدیر جهادکشاورزی شهرستان ویژه مرند گفت: طرح ایجاد منطقه جنگل کاری شده در قره ملک دولت آباد از برنامه‌های عمرانی در دست اجرای شورای اسلامی دولت آباد به شمار می‌رود.
به گزارش خبرنگار ایلنا جلال رحیم‌زاده درگفتگو با خبرنگاران افزود: در این راستا اداره منابع طبیعی شهرستان مرند، دهیاری و اعضای شورای اسلامی در منطقه بررسی‌های اولیه را انجام و شورای اسلامی ودهیاری درخصوص تامین آب با تاکید برآبیاری قطره‌ای وچاله کنی محل کاشت درختان و تهیه کروکی موقعیت جغرافیایی به روش جی پی اس، اقدامات لازم را اجرایی خواهند کرد.
وی اضافه کرد: مکان اجرای این طرح در فاز اول به مساحت دو تا سه هکتار خواهد بود و کاشت درختانی چون اقاقیا، عرعر و ون که مقاومت بیشتری به کم آبی داشته و سایه انداری خوبی دارند، برای این طرح در نظر گرفته شده و همچنین احداثنمازخانه وساخت سرویس‌های بهداشتی همزمان با اجرای این طرح، در منطقه اجرا خواهد شد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ویژه مرند با تاکید به اینکه پوشش گیاهی نقش مهمی در جلوگیری ازفرسایش خاک بر عهده داشته ودرجذب آب وجلو گیری ازفرسایش خاک نیز مؤثر می‌باشد، افزود: عامل پیوند دهنده بین انسان و طبیعت، پناه بردن انسان به دامان فضاهای سبز عمومی بوده و اهمیت فضاهای سبز تا بدان حد است که امروزه وجود این کاربری بعنوان یکی ازشاخص‌های توسعه یافتگی جوامع به حساب می‌آید وعلاوه برآن می‌تواند در اقتصاد گردشگری مناطق روستایی نیز مفید واقع شود.
گفتنی است دولت آباد روستای سرسبز و آبادی می‌باشد که درشمال شرقی شهرستان مرند ودر فاصله ۴ کیلومتری آن واقع شده است. بالغ بر ۴هزارنفر جمعیت داشته و شغل غالب مردم روستا قالی بافی، کشاورزی و دامداری است. از نقاط دیدنی روستا منطقه قره ملک می‌باشد که دردامنه کوهستان قرار گرفته ودارای آبی خنک وگواراست. طرح جنگل کاری می‌تواند در اقتصاد این منطقه درکنار فعالیت‌های کشاورزی موثر واقع شود.

پوشش جنگل جی پی اس خاک شورای اسلامی طبیعت کوهستان منابع طبیعی روستا مرند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر