کد خبر: 128686 A

مدیر جهادکشاورزی آذرشهر:

آشنایی باروش‌های علمی وتجربی تهیه کود از برگ درختان را یکی از راه‌های توسعه و ترویج استفاده ازکودهای بی‌ضرر درمزارع و باغات به شمار می‌رود.

ایلنا: مدیر جهادکشاورزی شهرستان آذرشهر ازبرگزاری کارگاه آموزشی تولید و تبدیل برگ درختان به کود طبیعی خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا فیروز طلوع حیات در گفتگو با خبرنگاران افزود: کود بازیافتی از برگ درختان جزو مقوی‌ترین و طبیعی‌ترین کودهای کشاورزی است.
وی با اشاره به فرایند موثر استفاده از کودهای ارگانیک در اراضی زراعی و باغی خاطرنشان کرد: این نوع کود‌ها نه تنها بهره وری محصول را افزایش می‌دهد بلکه باعثتقویت خاک اراضی و کاهش تبخیر رطوبت می‌شود.
مدیر جهادکشاورزی آذرشهر با بیان اینکه در چند سال اخیر میزان مصرف کودهای شیمیایی توسط کشاورزان این شهرستان حدود ۴۵ درصد کاهش یافته است، تصریح کرد: در فصل پاییز که برگ اغلب درختان ریزش می‌کنند زمان مناسب تهیه و بازیافت آن‌ها و تبدیل به کودهای طبیعی است.
طلوع حیات آشنایی باروش‌های علمی وتجربی تهیه کود از برگ درختان را یکی از راه‌های توسعه و ترویج استفاده ازکودهای بی‌ضرر درمزارع و باغات دانست و گفت: با این کار از سوختن برگ درختان و آلودگی زیست محیطی نیز پیشگیری می‌شود.
وی رویکرد فعلی جهادکشاورزی را کاهش استفاده از کود‌ها و سموم شیمیایی اعلام کرد و افزود: کودهای شیمیایی کیفیت و ماندگاری محصولات کشاورزی را پایین آورده و موجب تخریب خاک اراضی می‌شود.

بهره وری خاک زیست محیطی کشاورزی کود محصولات کشاورزی کشاورزان جهادکشاورزی‌ شیمیایی کودهای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر