کد خبر: 128688 A

معاون رئیس سازمان و مدیر جهادکشاورزی شهرستان ویژه مراغه:

مراغه با داشتن ۱۴۰ هزار و ۲۱ کلنی کندوی زنبور عسل مدرن و ۷۲ هزار و ۱۳۳ کلنی کندوی بومی از نظر تعداد کندو و میزان تولید در بین شهرستان‌های استان مقام اول را دارد.

ایلنا: معاون رئیس سازمان و مدیر جهادکشاورزی شهرستان ویژه مراغه گفت: ۷/۲۴ درصد از عسل آذربایجان شرقی در این شهرستان تولید و روانه بازار می‌شود.
به گزارش خبرنگار ایلنا محمد نریمانی در گفتگو با خبرنگاران افزود: در سال جاری۱۳ هزار و ۴۰۳ تن عسل در استان تولید شده که سهم شهرستان مراغه از آن سه هزار و ۳۴۷ تن است.
وی خاطرنشان کرد: مراغه با داشتن ۱۴۰ هزار و ۲۱ کلنی کندوی زنبور عسل مدرن و ۷۲ هزار و ۱۳۳ کلنی کندوی بومی از نظر تعداد کندو و میزان تولید در بین شهرستان‌های استان مقام اول را دارد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ویژه مراغه با بیان اینکه عسل تولید شده در این شهرستان در مراتع سهند به دلیل پایین بودن رطوبت، از مرغوبیت و مشتری پسندی زیادی برخوردار است، ادامه داد: منطقه اطراف سهند از توانمندی بالایی برای رشد و گسترش بخش دام بویژه صنعت زنبورداری برخوردار است.
وی با بیان اینکه سرانه کندوی زنبورعسل زنبورداران استان ۸۶ کندو با جمعیت فعال می‌باشد افزود: شهرستان مراغه با میانگین ۲۶۱ کندو برای هر زنبوردار بیشترین سرانه آذربایجان شرقی را به خود اختصاص داده است.
مدیر جهادکشاورزی شهرستان ویژه مراغه افزود: بیشترین میانگین تولید عسل از هر کندوی بومی در آذربایجان شرقی مربوط به شهرستان مراغه با ۶/۷ کیلوگرم بوده است.

آذربایجان شرقی جهاد کشاورزی رشد صنعت معاون شهرستان تولید مراغه عسل کندوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر