کد خبر: 129161 A

تعداد فعلی موزه‌های استان آذربایجان شرقی تحت نظر سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ۱۵مورد بوده که ۸مورد از آن در تبریز و ۷ مورد آن در شهرستانهای استان فعالیت دارند. / در حال حاضر ۱۰موزه در شرف تاسیس است که ۵مورد آن در تبریزو ۵ مورد آن در شهرستان‌ها ایجاد خواهد شد.

ایلنا: فرماندار شهرستان هشترود گفت: براساس مصوبه قبلی شورای برنامه ریزی هشترود و باتوجه به قدمت تاریخی هشترود و وجود آثار باستانی در منطقه و نیز آماده نمودن ساختمان قدیم فرمانداری و تحویل آن به سازمان میراثفرهنگی و گردشگری استان موزه در شهرستان هشترود تاسیس می‌شود.
به گزارش ایلنا نجاری در جلسه مشترک مسئولین شهرستان هشترود با مسئولین میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی افزود: نیروهای مهاجری که از هشترود به سایر نقاط کشورمان رفتند پتانسیل خوبی برای منطقه بوده و با توجه به تعصبات قومی و مذهبی آنان شاهد کمک آنان در امورات شهرستان خواهیم بود.
فرماندار هشترود خاطرنشان کرد: هر ملتی علاقمند به گذشته خود بوده و برای یافتن و حفظ هویت خود تلاش می‌کند و این مردم هستند که همانند ماه محرم خودشان دنبال امورات دینی مذهبی و هویت تاریخی خود هستند.
وی با اشاره به اینکه باید برای رضایت مردم و خدمات رسانی بهتر از جان مایه گذاشت یاد آور شد باید مردم را در کارهای خیر مشارکت دهیم و از نظرات آنان در رابطه با توسعه و پیشرفت امورات شهرستان استفاده کرده و زمینه را برای رسیدن به اهداف والا مهیا کنیم.
در ادامه این جلسه مسئول موزه‌های استان آذربایجان شرقی نیز با اشاره به اهمیت و نقش موزه‌ها در توسعه و پیشرفت شهرستان‌ها گفت: تعداد فعلی موزه‌های استان آذربایجان شرقی تحت نظر سازمان میراثفرهنگی و گردشگری ۱۵مورد بوده که ۸مورد از آن در تبریز و ۷ مورد آن در شهرستانهای استان فعالیت دارند.
اسماعیلی افزود: در حال حاضر ۱۰موزه در شرف تاسیس است که ۵مورد آن در تبریزو ۵ مورد آن در شهرستان‌ها ایجاد خواهد شد.

استان آذربایجان شرقی باستانی توسعه و پیشرفت صنایع دستی و گردشگری صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی فرماندار فرماندار شهرستان گردشگری گردشگری استان موزه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر