کد خبر: 129192 A

شهردار منطقه۴ تبریز:

این پروژه با هدف هدایت صحیح آبهای سطحی، زیباسازی بستر آجی چای و همچنین پاکسازی این بستر از آلودگیهای موجود و در ‌‌نهایت ایجاد یک فضای زیبای شهری است که سالهای متمادی از جمله معضلات شهری محسوب می‌شد.

ایلنا: شهردار منطقه۴ تبریز گفت: فاز یک پروژه ساماندهی و بهسازی بستر آجی چای(حد فاصل بند بتنی تا پل خلبان) بزودی به بهره برداری می‌رسد.
به گزارش خبرنگار ایلنا یعقوب انصاری با اشاره به اهداف اجرای ساماندهی و بهسازی بستر آجی چای افزود: این پروژه با هدف هدایت صحیح آبهای سطحی، زیباسازی بستر آجی چای و همچنین پاکسازی این بستر از آلودگیهای موجود و در ‌‌نهایت ایجاد یک فضای زیبای شهری است که سالهای متمادی از جمله معضلات شهری محسوب می‌شد که بحمدالله با همت همکاران منطقه اقداماتی جهت بهسازی و ساماندهی آن در حد فاصل بند بتنی تا پل خلبان صورت گرفته که بزودی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
وی خاطر نشان کرد: بهسازی و ساماندهی آجی چای جزو پروژه‌های بزرگ شهری محسوب می‌شود که امیدواریم با اتمام عملیات اجرایی پروژه‌های در دست احداثداخل آجی چای شاهد فضایی مناسب در یکی از بخش‌های مهم شهر که روزانه مسافرین و میهمانان زیادی از آن تردد می‌کنند باشیم.
انصاری در خصوص اقدامات انجام گرفته در این محل تصریح کرد: بستر سازی، کف سازی، لایروبی، احداثکانال پایین دست سد شهید مدنی و همچنین احداثپل باند کندرو از جمله اقدامات شهرداری در محدوده آجی چای به شمار می‌رود.
شهردار منطقه ۴در خصوص احداثکانال پایین دست بند انحرافی سد شهید مدنی اظهار داشت: هدف از اجرای این پروژه بهسازی و مناسب سازی بستر رودخانه آجی چای در محدوده پارک بزرگ و ایجاد فضای مناسب جهت استفاده شهروندان از یک محیطی دلپذیر است که عملیات‌های خاکبرداری، زیر سازی، بتن ریزی، تحکیم بستر رودخانه، مخلوط ریزی در این محل در حال اجراست.
وی همچنین با اشاره به احداثو تکمیل پل باند کندرو در محل جاده سنتو بر روی بستر آجی چای تصریح کرد: این پل نیز با هدف بهبود وضعیت حمل و نقل، رفع مشکلات تردد خودرو‌ها و ایجاد پل ارتباطی در مسیرهای مرتبط احداثمی‌شود.
انصاری افزود: طول این پل ۱۵۰ م‌تر، عرض آن ۱۲ و نیم متر و دارای ۵ دهنه است که سیستم سازه‌ای آن بتنی بوده که سال گذشته به بهره برداری رسیده است.
شهردار منطقه ۴ تبریز در ادامه ابراز امیدواری کرد با اتمام فاز اول عملیات اجرایی فازهای بعدی آن نیز شروع خواهد شد که انشاء الله تلاش داریم با استفاده از امکانات موجود نسبت به ساماندهی کلی بستر آجی چای جهت زیباسازی محیط شهری اقدام نماییم.

جاده چای حمل و نقل خودرو شهرداری مشکلات ساماندهی بستر بهسازی آجی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر