کد خبر: 129451 A

مدیرکل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی:

درهای پژوهش اداره کل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی به روی اساتید و پژوهشگران استان و سراسر کشور باز است.

ایلنا: مدیرکل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی اعلام کرد: ۶۸ طرح پژوهشی در سه حوزه میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان طی پنج سال اخیر انجام گرفته است.
به گزارش ایلنا، تراب محمدی در افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی با اشاره به اهمیت و نقش پژوهش در تمامی حوزه‌ها اظهار داشت افزود: ۳۲ مورد از این ۶۸ طرح پژوهشی در موضوعات باستان‌شناسی بوده است.
وی با بیان اینکه این پژوهش‌ها عمدتا توسط اساتید مجرب و متخصص دانشگاهی انجام شده است، تصریح کرد: درهای پژوهش اداره کل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی به روی اساتید و پژوهشگران استان و سراسر کشور باز است.
محمدی پژهش را محور تمامی امور اجرایی این اداره کل و قلب تپنده آن توصیف کرد و گفت: برای علمی و پویا‌تر شدن فعالیت‌ها در تمامی حوزه‌های تحت پوشش این اداره کل، پژوهش و مطالعات مورد نیاز انجام می‌گیرد تا زمینه برای اجرا آماده شود.
محمدی تهیه طرح مرمتی پیش از مرمت را از جمله مهم‌ترین پژوهش‌ها خواند و یادآور شد: کاووش‌های باستان‌شناسی نیز دیگر پژوهش‌های حوزه میراثفرهنگی هستند که‌شناختی از استقرار جمعیتی و مطالعات اشیای تاریخی مکشوفه به دست می‌دهند.
وی انجام طرح گسترده مطالعاتی مجموعه مسجد و ارگ علیشاه تبریز را یکی از بارز‌ترین نمونه‌های پژوهش پیش از مرمت در آثار تاریخی استان خواند که توسط گروه مطالعاتی دانشگاه تهران برای شناسایی نوع و میزان آسیب‌ها انجام شد.
محمدی همچنین خاطرنشان کرد: انجام طرح‌های پژوهشی آثار تاریخی و تدوین پرونده برای ثبت در فهرست آثار ملی و جهانی را دیگر کارهای پژوهشی لازم الاجرا در حوزه میراثفرهنگی خواند.
مدیرکل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مطالعات پیش از سرمایه گذاری در گردشگری، انجام طرح‌های جامع و تفضیلی گردشگری و نیز انجام مطالعاتی در زمینه صنایع دستی و تهیه اطلس برای رشته‌های مختلف صنایع دستی را از دیگر پژوهش‌های همیشگی و دقیق در این اداره کل عنوان کرد.
محمدی اداره کل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان را نهادی پژوهش محور خواند و گفت: در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش در میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ماحصل چندین سال پژوهش در استان نمایش داده می‌شود.

آثار تاریخی باستان شناسی پوشش دانشگاه تهران سرمایه گذاری صنایع دستی صنایع دستی و گردشگری صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی قلب گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر