کد خبر: 131250 A

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز:

اگر فرهنگ یک جامعه قوی و غنی باشد، استبداد، استعمار و استثمار در آنجامعه نفوذی نخواهد داشت و باید به ویژگی بازدارندگی فرهنگ بیش از دیگر حوزه‌ها توجه شود.

ایلنا: نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز توجه جدی به مسایل فرهنگی و برنامه ریزی در این حوزه را از وظایف اصلی شهرداری خواند.
به گزارش خبرنگار ایلنا آیت الله محسن مجتهد شبستری که در مراسم معارفه معاون جدید فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز سخن می‌گفت افزود: فرهنگ و حوزه فرهنگی تولیدکننده تمدن و آموزش دهنده انسان‌ها و جوامع بشری است و باید در این حوزه بیش از حوزه‌های دیگر سرمایه گذاری و برنامه ریزی کرد.
وی خاطزنشان کرد: اگر فرهنگ یک جامعه قوی و غنی باشد، استبداد، استعمار و استثمار در آنجامعه نفوذی نخواهد داشت و باید به ویژگی بازدارندگی فرهنگ بیش از دیگر حوزه‌ها توجه شود.
امام جمعه تبریز انقلاب اسلامی را ریشه در فرهنگ و آموزه‌های اسلامی و دینی دانست و افزود: پیدایش، حرکت، موفقیت و دوام و ثبات انقلاب اسلامی مرهون فرهنگ اسلامی و عاشورایی و در کنار آن رهبری امام راحل است و از این روست که این انقلاب به عنوان یک محصول برآمده از فرهنگ دینی همیشه پابرجاست.
آیت الله مجتهد شبستری در عین حال از مدیران و مسوولان تمامی ارگان‌های دولتی و متولیان فرهنگی خواست تا آنجایی که قانون و امکانات به آنان اجازه می‌دهد در حوزه فرهنگی سرمایه گذاری و همکاری کنند.
نماینده ولی فقیه در استان در خاتمه تلاش برای تقویت باور‌ها و اعتقادات دینی و مذهبی، توجه به آموزش‌های شهروندی، ترویج شعائر و مضامین ارزشی و اخلاقی و پاسخگویی به نیاز‌ها و اولویت‌های اصلی فرهنگی اجتماعی شهروندان را از مهم‌ترین تکالیف متولیان فرهنگی جامعه به ویژه مدیریت شهری دانست.

آذربایجان شرقی امام جمعه امام راحل انقلاب انقلاب اسلامی تمدن جامعه شهرداری معارفه ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر