کد خبر: 131382 A

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی:

انتقال فن آوری روز مستلزم سرمایه گذاری خارجی در معادن آذربایجان شرقی است.

ایلنا: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی جذب سرمایه گذاران خارجی در صنایع معدنی استان را بدلیل بهره گیری از فناوری‌های نوین و منابع مالی حائز اهمیت دانست.
به گزارش خبرنگار ایلنا محمد جعفر عظمایی در گفتگو با خبرنگاران تصریح کرد: موقعیت کشور از نظر جذب سرمایه گذاری خارجی در بخش معدن در مقایسه با سایر کشور‌ها ضعیف و قابل تامل است و برای تغییر وضعیت فعلی و دستیابی به جایگاه مناسب، برنامه ریزی و فراهم نمودن زیرساخت‌ها و بستر توسعه این بخش توسط دولت ضروری است.
وی افزود: جذب سرمایه گذاری خارجی در صنایع معدنی غیر از تامین مالی فعالیت‌های معدنی موجب بکارگیری ماشین آلات و تکنولوژی جدید در استخراج و بهره برداری از معادن و توسعه و شکوفایی این بخش مهم و حیاتی از اقتصاد کشور می‌شود.
عظمایی خاطرنشان کرد: دولت برای استفاده از ظرفیت مناسب صنایع معدنی در ایجاد اشتغال و درآمدزایی ارزی، بدنبال اجرای برنامه‌های فرهنگی، تبلیغاتی و برگزاری نمایشگاهای تخصصی و معرفی ظرفیتهای معدنی کشوربه سرمایه گذاران خارجی است.

آذربایجان شرقی استفاده از ظرفیت اقتصاد کشور دولت رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت سرمایه گذاران سرمایه گذاری معدن منابع مالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر