کد خبر: 131733 A

خطیبی: مهاجم ششدانگ باید از هر سه موقعیت یکی را گل کند. / مرفاوی: بازیکنانم انگیزه کافی برای کسب پیروزی داشتند

ایلنا: تیم فوتبال گسترش فولاد تبریز بازی در ورزشگاه اختصاصی خود را با شکست آغاز کرد.
به گزارش ایلنا در این دیدار که از هفته بیستم و در ورزشگاه بنیان دیزل تبریز و درحضور ۵۰۰ تماشاگر برگزار شد، تیم صبای قم با یک گل از سد میزبان خود گذشت.
در پایان این دیدار شاگردان عبدالصمد مرفاوی که هفته گذشته مغلوب استقلال تهران شده بودند، امروز توانستند تیم خوب و جوان گسترش فولاد را از پیش رو بردارند.
در این بازی فرید بهزادی کریمی روی اشتباه سیدمحسن حسینی مدافع گسترش فولاد در دقیقه ۵۷ برای صبا گلزنی کرد و سه امتیاز ارزشمند خارج از خانه را برای این تیم به ارمغان آورد.
با این نتیجه گسترش فولاد و صبای قم به ترتیب با امتیازات ۲۰ و ۱۹ در رده‌های یازده و ۱۲ جدول رده بندی قرار گرفتند.
غلامرضا جباری با کمک رسول فروغی و رضا عبدوس قضاوت این بازی را برعهده داشتند.
در این دیدار خالد شفیعی، سیدایمان موسوی و مهدی محمدپور از تیم گسترش فولاد و مجید حیدری، ابوالفضل ابراهیمی و اکبر صادقی از صبای قم با کارت زرد جریمه شدند.
خطیبی: مهاجم ششدانگ باید از هر سه موقعیت یکی را به گل تبدیل کند.
سرمربی تیم فوتبال گسترش فولاد تبریز گفت: مهاجم ششدانگ و خوب کسی است که از هر سه موقعیت یکی را به گل تبدیل کند.
رسول خطیبی پس از شکست یک بر صفر تیمش مقابل صبای قم، از اینکه مهاجمان گسترش فولاد از موقعیت‌های به دست آمده استفاده نمی‌کنند، انتقاد کرد و افزود: در هر حال از اینکه به رغم بازی خوب و موقعیت سازی بر روی دروازه حریفان نمی‌توانیم نتیجه بگیریم تاسف می‌خورم.
وی درباره نحوه عملکرد ایمان موسوی، گفت: این مهاجم از جمله بازیکنان زحمت کش تیم ماست که دوندگی خوبی دارد اما از موقعیت‌های به دست آمده به دلایل روحی و روانی نمی‌تواند به خوبی استفاده کند.
خطیبی با بیان اینکه گسترش فولاد تبریز در بازی امروز مقابل صبای قم از نظر فوتبالی چهره‌ای بر‌تر از خود به نمایش گذاشت، اظهارداشت: در روزی که باید برنده از زمین خارج شده و سه امتیاز را کسب می‌کردیم، متاسفانه به دلیل یک اشتباه فردی مدافع خود نتیجه را به حریف واگذار کردیم.
وی ادامه داد: در نیمه اول این بازی سعی کردیم کنترل حریف را در اختیار گرفته و به نوعی بازی را اداره کنیم تا در نیمه دوم به اهداف هجومی خود دست یابیم که به دلیل یک اشتباه محرز تک موقعیت می‌ه‌مان منجر به گل شد.
خطیبی گفت: در حالیکه امروز شرایط آب و هوایی به نفع ما بود و در زمین اختصاصی خود بازی می‌کردیم باید نتیجه را به سود خود تمام می‌کردیم که اینگونه نشد.
وی بی‌دقتی مهاجمان و استرس را از عوامل مهم و اصلی فقدان نتیجه گیری گسترش فولاد طی هفته‌های اخیر عنوان کرد و گفت: تلاش خواهیم کرد با کار بیشتر این نقایص را در تیم خود رفع کنیم.
سرمربی گسترش فولاد با تاکید بر اینکه به تیم خود اعتماد و اطمینان کامل دارد، اظهار کرد: بدون تردید تیم من به روزهای اوج خود بر می‌گردد و در ‌‌نهایت جزو ۱۰ تیم اول لیگ بر‌تر خواهیم بود.
- مرفاوی: بازیکنانم انگیزه کافی برای کسب پیروزی داشتند
سرمربی تیم فوتبال صبای قم نیز با تمجید از عملکرد بازیکنان خود در مقابل گسترش فولاد تبریز، گفت: آن‌ها انگیزه و روحیه لازم و کافی برای کسب پیروزی در این بازی را داشتند.
عبدالصمد مرفاوی در نشست خبری پس از بازی، افزود: خدا را بسیار شاکرم که امروز هر سه امتیاز حساس و مهم این دیدار سخت را کسب کردیم چرا که در صورت از دست دادن امتیاز در این دیدار شرایط تیمی بسیار سخت و پیچیده می‌شد.
وی گفت: شناخت خوبی از بازی حریف داشتیم و می‌دانستیم بیشتر از روی توپ‌های بلند به گل می‌رسد که بر این اساس تمام راه‌های نفوذ به دروازه خودمان را بستیم و با یک بازی منطقی و حساب شده موفق به کسب پیروزی شدیم.
مرفاوی افزود: هدف صبای قم در بازی امروز کسب امتیاز در وهله اول و در مراحل بعدی برد بود که برای اینکار در نیمه اول خط میانی حریف را از کار انداختیم و سپس در نیمه دوم به گل برتری رسیدیم.
وی گفت: هر چند تیم گسترش فولاد در نیمه دوم فشار زیادی را روی دروازه ما آورد اما تیم ما نیز در چند موقعیت حاصل از ضد حملات می‌توانست به گل‌های دیگری دست یابد.
مرفاوی شرایط زمین چمن ورزشگاه اختصاصی گسترش فولاد را بسیار عالی توصیف کرد و افزود: زمین این ورزشگاه برای ارایه بازی‌های با کیفیت بسیار مطلوب بود اما امکانات دیگر در این محل نمی‌تواند مناسب برگزاری لیگ بر‌تر باشد.
وی گفت: وضعیت رختکن‌های ورزشگاه اختصاصی گسترش فولاد از نظر فضای فیزیکی بسیار کوچک است به گونه‌ای به جز بازیکنان جایی برای اعضای کادرفنی وجود نداشت.

استرس استقلال بازی جدول روحی و روانی زمین شرایط آب و هوایی صبای قم فوتبال فولاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر