کد خبر: 131803 A

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی:

قهرمان پروری و رسیدن به مدال یکی از اهداف عالیه ورزش و جوانان بوده اما در کنار آن، توجه به منش‌های پهلوانی و حفظ ارزش‌های دینی و فرهنگی نیز لازم است.

ایلنا: مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی گفت: ستادهای ساماندهی امور جوانان در شهرستان‌ها با همکاری فرمانداران فعال‌تر خواهد شد.
به گزارش خبرنگار ایلنا سید محمد شروین اسبقیان در نشست روساء ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌های آذربایجان شرقی با تاکید بر اجرای برنامه‌های ابتکاری در بخش جوانان در استان و شهرستان‌ها افزود: طبق فرمایشات رهبری، اگر تهذیب، تحصیل و ورزش سرلوحه جوانان قرار گیرد، مشکلی در حوزه جوانان نخواهیم داشت و اداره کل ورزش و جوانان نیز به عنوان متولی امور جوانان بر اجرای این سه اصل تاکید دارد و پیگیر است و تشکیل ستادهای ساماندهی امور جوانان در شهرستان‌ها با همکاری فرمانداران و تلاش ادارات ورزش و جوانان نیاز اصلی جوانان در شهرستان‌هاست.
وی گفت: تجلیل از جوانان نمونه و بر‌تر، موجب بالا رفتن انگیزه در بین آنان می‌شود و توجه به بحثجوانان، مقوله‌ای مهم است به خصوص زمانی که جوان نخبه باشد و با همسالان خود متفاوت باشد و اداره کل ورزش و جوانان استان، حمایت از جوانان نخبه و رصد فعالیت انان را در سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده و به حمایت‌های خود از آنان ادامه خواهد داد.
اسبقیان افزود: جوانان نمونه و بر‌تر در تمام حوزه‌ها در پیشبرد و تحقق اهداف کلان نظام تاثیرگذار بوده و با استفاده از نیروی جوانی آنان می‌توان به راحتی در جاده موفقیت گام نهاد.
اسبقیان جوانان را یک سرمایه بزرگ برای کشور خواند و گفت: به‌‌ همان اندازه که برخی مسائل اهتمام و توجه داریم بایستی به مقوله جوانان نیز توجه ویژه‌ای صورت بگیرد تا این سرمایه گرانب‌ها و با ارزش در راه اعتلای کشور عزیزمان به کار گرفته شود.
وی تصریح کرد: از نظام اسلامی ما جوانان با غیرت با روحیه‌های شهادت طلبی، استقلال خواهی، جوانمردی تربیت یافته است که شاهد درخشش آن‌ها در تمامی عرصه‌های علمی، فرهنگی، ورزشی، دستاوردهای نظامی و علمی بی‌نظیری هستیم.
مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی در ادامه گفت: ‌‌ همان اندازه که به جوانان قدر و منزلت و اعتماد داشته باشیم به‌‌ همان اندازه پیشرفت و شکوفایی را در ایران اسلامی خواهیم دید و ملتی پویا زنده است که جوانان در تامین سرنوشت خود مشارکت داشته باشند.
مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی تأکید کرد: برنامه ریزی در حوزه جوانان نیازمند بارش افکار و دخالت دادن تمام سلیقه‌ها و خواست‌ها جهت برنامه ریزی مفید برای جوانان می‌باشد و اولویت‌های این ستاد بر برنامه ریزی برای اوقات فراغت نوجوانان و جوانان، ساماندهی ازدواج جوانان، مشارکت اجتماعی جوانان، حفظ سلامت جسمی و روانی نوجوانان و جوانان، برنامه مشاوره جوانان، ساماندهی اشتغال و آی تی، نقش خانواده در امور جوانان و تحقیقات و پژوهشهای حوزه جوانان می‌باشد.
اسبقیان بر مقوله استعدادیابی در شهرستان‌ها تاکید کرد و گفت: آذربایجان شرقی باید از نظر زیرساخت‌ها، قهرمانان ورزشی و تمام جنبه‌ها در بین سه استان بر‌تر کشور قرار گیرد و این مهم با توجه به بحثاستعدادیابی، پرورش استعداد‌ها و ایجاد تیمهای ورزشی پایه در تمامی رشته‌ها در شهرستان‌ها آن هم با رویکرد علمی و فرهنگی محقق خواهد شد.
وی افزود: اثرات برنامه‌های استراتژیک و زیر بنایی و یا‌‌ همان استعدادیابی در ورزش در چند سال اینده خود را نشان می‌دهد و شهرستان‌ها در اجرای رویکردهای استراتژیک برای ورزش استان نقش کلیدی و مهمی را ایفاء می‌کنند.
اسبقیان گفت: در اولین گام این رویکردهای استراتژیک در ورزش استان، در رشته دوومیدانی روی خواهد داد و در سال ۱۳۹۲ رقابتهای سریع‌ترین دونده دختر و پسر زیر ۹، زیر ۱۲ و زیر ۱۴ سال در سطح شهرستان‌ها برگزار و رقابت نهایی برای شناسایی سریع‌ترین دونده استان در تبریز برگزار می‌شود.
مدیر کل ورزش و جوانان گفت: ورزش استان با تک ستاره‌هایی که در برخی از رشته‌ها دارد در کشور مطرح است که باید تلاش کنیم تعداد ورزشکاران ملی پوش و افتخار آفرین استان را افزایش دهیم.
اسبقیان خاطرنشان کرد: قهرمان پروری و رسیدن به مدال یکی از اهداف عالیه ورزش و جوانان بوده اما در کنار آن، توجه به منش‌های پهلوانی و حفظ ارزش‌های دینی و فرهنگی نیز لازم است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان با اشاره به بازی‌های آسیایی اینچوان کره جنوبی، افزود: ورزش استان ظرفیت‌های بسیار بالایی دارد که تاکنون بلا استفاده مانده از این رو تمام هیات‌های ورزشی در شهرستان‌ها باید در راستای استفاده بهینه از این ظرفیت‌ها برنامه ریزی کرده و استعدادهای رشته‌های مختلف در استان را شناسایی و پرورش دهند.
مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی تصریح کرد: هدف ورزش آذربایجانشرقی حضور قدرتمند و پرتعداد در اینچوان کره جنوبی است و ورزش آذربایجانشرقی عیار و قدرت خود را در بازیهای آسیایی اینچوان کره جنوبی نشان می‌دهد.
وی افزود: این اداره کل توسعه ورزش همگانی و قهرمانی در دو بخش بانوان و آقایان را با رویکرد علمی و فرهنگی دنبال می‌کند و در راستای سیاست‌های کلان نظام جمهوری اسلامی، توسعه ورزش همگانی و قهرمانی و توسعه استعدادهای نهفته جوانان را در دستور کار خود قرار دارد.
اسبقیان توجه به توسعه فرهنگ ورزش و افزایش سرانه ورزشکاران سازمان یافته را در بین هیاتهای ورزشی شهزستان‌ها خواستار شد و افزود: اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در بین هیاتهای ورزشی از مهم‌ترین اولویت‌های نظارتی بر عملکرد هیاتهای ورزشی خواهد بود و هیاتهای ورزشی استان باید در بخش فرهنگ و امورات فرهنگی برنامه ریزی خاصی را داشته باشند
وی گفت: باید تمامی ورزشکاران در محیطهای تمرینی و مسابقات دارای کارت بیمه ورزشی باشند چون یکی از معیارهای جذب اعتبارات ورزشی افزایش سرانه ورزشکاران بیمه شده و سازمان یافته است و کم بودن تعداد نسبت به سایز استان‌ها ضعف و اسیب بسیار جدی برای ورزش استان به شمار می‌رود.
اسبقیان برنامه ریزی، ساماندهی، نظارت، کنترل، پیگیری، حضور در شهرستان‌ها و توجه ویژه به امر استعدادیابی و ساماندهی ورزشکاران و مسایل حوره جوانان را اهم برنامه‌های و سیاست اداره کل ورزش و جوانان استان در بخش شهرستان‌ها عنوان کرد و گفت: ایجاد کلاسهای اخلاق با همکاری بسیج ورزشکاران برای مربیان و ورزشکاران، استعدادیابی، همکاری با آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها برای توسعه ورزش قهرمانی، توجه روساء هیات‌ها بر ورزش بانوان، درآمد زایی کردن هیات و استفاده از توان بخش خصوصی و حضور موفق تیمهای استانی در لیگ‌های کشوری باید مدنظر قرار گیرد.

آذربایجان شرقی اجرای برنامه های فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان استقلال بازی درآمد سلامت مدیرکل ورزش و جوانان نظام جمهوری اسلامی ورزش و جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر