کد خبر: 133767 A

مشاور عالی سازمان ورزش شهرداری تبریز:

آنهایی که شهرداری را محکوم کردند، اگر نمی‌خواهند مدارک را در رسانه‌ها نشان دهند، حداقل این مدارک را به باشگاه ارسال کنند تا ما بدانیم که تیم شهرداری به چه علت به جای لیگ بر‌تر، در لیگ دسته دوم بازی می‌کند.

ایلنا: مشاور عالی سازمان ورزش شهرداری تبریز گفت: ظلمی که در حق تیم‌های شهرداری تبریز و مس سونگون وررقان شد هرگز به تیم‌های دیگر نشده بود.
به گزارش ایلنا احد اصغرنژاد با انتقاد شدید از عملکرد کمیته استیناف در قبال تیم‌های فوتبال آذربایجان شرقی گفت: هنوز مدارک تبانی شهرداری تبریز به این باشگاه ارسال نشده است.
وی افزود: آقای صالحی رئیس کمیته استیناف در مصاحبه‌ای اعلام کرده‌اند که تیم شهرداری تبریز تبانی‌های متعددی به بهانه‌های مختلف انجام داده است و نباید تیم بدر بندر کنگ را با شهرداری مقایسه کنند، اما من می‌گویم که اگر شهرداری تبانی کرده چرا اسناد آن را در رسانه‌ها منعکس نمی‌کنند؟
وی ادامه داد: آنهایی که شهرداری را محکوم کردند، اگر نمی‌خواهند مدارک را در رسانه‌ها نشان دهند، حداقل این مدارک را به باشگاه ارسال کنند تا ما بدانیم که تیم شهرداری به چه علت به جای لیگ بر‌تر، در لیگ دسته دوم بازی می‌کند.
مشاورعالی سازمان ورزش شهرداری تبریز تصریح کرد: هنگامی که نمایندگان محترم استان در مجلس شورای اسلامی پیگیر این قضیه بودند و خواستار مشاهده اسناد تبانی شدند، مسئولان مرتبط با این پرونده به آن‌ها نیز مدارکی ارائه ندادند و فقط به صورت شفاهی اعلام کردند که شهرداری تبریز تبانی کرده است.
وی تاکید کرد: کمیته استیناف به زور تیم‌های شهرداری تبریز و مس سونگون ورزقان را محکوم کرد و اصلا حق این تیم‌ها نبود که در این فصل در لیگ دسته دوم باشند. حق شهرداری لیگ بر‌تر و حق مس سونگون هم لیگ دسته اول بود.
اصغرنژاد یادآور شد: من یک سئوال از این آقایان دارم، اگر تیم بدر بندر کنگ تبانی نکرده بود چرا از این تیم شش امتیاز کسر شد و به دسته دوم سقوط نکرد؟ البته در این خصوص حتی در برنامه نود هم صحبت شد که هیچ کدام از آن حرف‌ها کسی را قانع نکرد تا همه بدانند که به تیم مس سونگون ظلم شده است.
وی ادامه داد: آقای کفاشیان رئیس محترم فدراسیون فوتبال در مصاحبه‌ای اعلام کرده که چون تیم بدر امکانات بیشتری دارد، حیف است که به لیگ دسته دوم سقوط کند! من می‌گویم که اولا مگر تیم شهرداری امکانات کمی دارد که باید در لیگ دسته دوم باشد، دوما مگر هر تیمی که امکانات بیشتری داشته باشد، باید جواز حضور در لیگ بر‌تر را به آن تیم بدهند؟! پس با این حساب تیم‌های لیگ‌های پائین‌تر به جای تلاش برای صعود به لیگ بالا‌تر، بروند و برای خود امکانات خوب تهیه کنند و در مسابقات هم تبانی کنند تا به لیگ دسته اول و حتی لیگ بر‌تر صعود داده شوند!
مشاورعالی سازمان ورزش شهرداری تبریز تصریح کرد: آقایان در برابر افراد زورگو که سر و صدای زیادی در فوتبال می‌کنند و هر کاری انجام می‌دهند، چنین واکنش و محکومیت‌هایی در نظر نمی‌گیرند، اگر می‌توانند بروند آن‌ها را محکوم و محروم کنند.
وی گفت: تاکنون چنین ظلمی به فوتبال استان نشده بود، دلیل من هم مواردی است که گفتم و اینکه مدارک باشگاه مس سونگون نشان دهنده حقانیت این تیم و فوتبال استان است که متاسفانه همه این موارد نادیده گرفته شده‌اند.
اصغرنژاد در خاتمه افزود: من از وزیر ورزش و جوانان دولت تدبیر و امید خواهش می‌کنم که برخی مسایل را از نزدیک و با جزئیات بررسی و تحقیق کنند و به این موارد رسیدگی کنند تا ببینند که چه مشکلاتی در ورزش و بخصوص در فوتبال کشور وجود دارد.
گفتنی است در پایان فصل گذشته لیگ دسته اول فوتبال باشگاه‌های کشور، تیم شهرداری تبریز توانست جواز حضور در لیگ بر‌تر را کسب کند اما به استناد مدارکی که حتی مسئولان باشگاه شهرداری هم آن را رویت نکرده‌اند، این تیم ابتدا به کسر امتیاز و ماندن در لیگ دسته اول و سپس در نتیجه فرجام خواهی به سقوط به لیگ دسته دوم محکوم شد.
تیم مس سونگون نیز که در رقابتهای فصل گذشته لیگ دسته دوم باشگاه‌های کشور موفق به احراز عنوان دوم گروه خود شده و به لیگ دسته اول صعود کرده بود، به دلیل آنچه تبانی نامیده شد در لیگ دسته دوم باشگاه‌های کشور ماندنی شد و تیم البدر بندر کنگ به جای این تیم ورزقانی به لیگ دسته اول راه یافت. این در حالیست که اخیرا تبانی تیم بدر بندر کنگ در بازی‌های فصل گذشته لیگ دسته دوم باشگاه‌های کشور محرز شده و شش امتیاز از این تیم در جدول لیگ دسته اول کسر شده است. کسر امتیازی که هیچ فرقی به حال تیم مس سونگون ورزقان نکرد.

آذربایجان شرقی بازی دولت رسانه شهرداری فدراسیون فوتبال فوتبال فوتبال باشگاه های کشور مجلس شورای اسلامی وزیر ورزش و جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر